Skocz do zawartości

Judaica, srebro- mezuzah?


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie rosyjskie 84 i cecha 12 łutowa. Lata 20-40 XIX w.
Ale wygląda mi to na świeży wyrób, czyli podróbę. Trochę nie te kształty i rysunek przy puncy 84. Patyna na tym przedmiocie wygląda mi na syntetyczną. Nawet nie wątrobianą, a zwykłą na zimno.
No i oczywiście najważniejsze. Judaica, szczególnie w wyrobach srebrnych i z rosyjskimi cechami, to najczęściej i najchętniej podrabiane i postarzane przedmioty na giełdach staroci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie miałem przypuszczenia, przedmiot został zakupiony na allegro - od osoby sprzedającej niby starą biżuterię choć też mam co do niej pewne wątpliwości, mam jeszcze opinie od osoby z Wenecji specjalizującej się w srebrze ale bez osobistego zobaczenia przedmiotu nie jest wstanie na 100% stwierdzić ale wstępnie nie jest to autentyk. Czekam na jeszcze jedną opinię jak dostane napiszę coś więcej.
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Gdyby to był wyrób, który ma c 150 lat, to po pierwsze drut w zawiasach byłby zakuty, a nie po chamsku zawinięty. Po drugie na zawieszce powinno być widać minimalne ślady użytkowania, wytarcia. Srebro jest dosyć miękkim metalem. I po trzecie najważniejsze. Nabicie tych dwóch typów punc na jednym przedmiocie spotyka się niezwykle rzadko. Ale takie zestawienie dokładnie tych dwóch cech to absurd.
Cecha 84 odpowiada próbie 875, czyli 87,5 % czystego srebra w stopie. A punca 12 to zawartość 12/16 łuta czystego srebra w stopie, czyli próba 750. Liczba 12 oznaczająca próbę wskazuje ilość łutów czystego kruszcu zawartego w grzywnie stopu.
Dlatego twierdzę, że to podróba !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka pochodzi z rosyjskiej książki
Указатель pyccкиx kлeйm нa изделиях из драгоценных металлoв XVII - XX вв."
Porównaj sobie cyfrę 4" jak powinna prawidłowo wyglądać.
Lipa na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traper ma rację czcionka w 84 moim zdaniem jest na 100% współczesna obejrzałem trochę punc i tylko w jednej widziałem podobną 4" zaznaczam podobną nie identyczną.

Moim zdaniem też jest to lipa, pewnie srebro ale cechowane"
współcześnie!

pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jesteście wielcy :-), inne opinie też potwierdzają Wasze i moje przypuszczenia, bazowałem dodatkowo na stronie
http://www.silvercollection.it/2russiansilverhallmark.html

i tam też nie znalazłem niczego podobnego, jestem po rozmowie ze osobą która to sprzedała i zwraca wszystkie koszty zakupu i przesyłek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie