Jump to content

Moc muzeów w PMW


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Kolejny raz bydgoskie Pomorskie Muzeum Wojskowe zaprasza na Europejską Noc Muzeów. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie - będzie można wejść do czołgu, dotknąć prawdziwego karabinu i obejrzeć unikalne w Polsce alianckie pojazdy wojskowe z czasów II wojny światowej które… jeżdżą!

PMW przygotowało nie byle jakie atrakcje. Pojawią się m.in. grupy rekonstrukcyjne – GRH „Poland”, odtwarzająca Polskie Siły zbrojne na zachodzie, grupa Royal Marines i członkowie z GRH 63 Pułku Piechoty – jednostki walczącej z hitlerowcami w 1939 roku.

Wszyscy, którzy odwiedzą bydgoską placówkę, będą mieli szansę przebrać się w historyczne mundury, wziąć do ręki broń z czasów II wojny światowej i sprawdzić jak działała. Inna atrakcja to wejście do środka czołgu T-55 – tego na co dzień. w muzeum nie można zrobić. Jakby tego było mało – muzeum pokaże swoją unikalną w skali kraju kolekcję pojazdów alianckich z czasów wojny. Rozpoznawczym samochodom Dingo i Scout Car będzie towarzyszyć amerykański półgąsienicowy transporter, popularny Half –Track, oraz świeżo wyremontowana radziecka katiusza. Nie dość, że pojazdy będzie można dokładnie obejrzeć, to jeszcze podziwiać, jak pracują ich silniki.

- Chętni będą mogli dorzucić swoją cegiełkę do nowego projektu PMW, odbudowy wrześniowej polskiej tankietki TK-3 – mówi Arkadiusz Kaliński, dyrektor muzeum. Nie chcąc zdradzać wszystkich atrakcji dodaje jedynie: – Gwarantuję, że uzupełniona wystawą „Krew na śniegu” poświęcona walkom o Pomorze w 1945 roku Noc Muzeów w PMW zapewni zwiedzającym niezapomniane wrażenie.

Europejska Noc Muzeów w Pomorskim Muzeum Wojskowym przy ul. Czerkaskiej 2 w Bydgoszczy, odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (15/16 maja), w godzinach od 16 do 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information