Jump to content

Wykrywacz pod wodę


Recommended Posts

MissBongo - przede wszystkim gdzie będziesz nurkował i co spodziewasz się znaleźć? Mówimy o słonej wodzie czy jeziorach, rzekach etc? Mówimy o zgubach plażowiczów, drobnicy i biżuteri, czy może pozostałościach z wraków, militarce i żelazie? Dopiero jak odpowiesz można na poważnie sugerować typ i model sprzętu.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Swego czasu dość mocno interesowałem się tematem, czytałem sporo recenzji róznych sprzętów. Jeśli do nurkowania, to najwiecej pozytywów miał Fisher CZ20. Już chyba nie produkowany, ale podobno jest jego następca. Aquanaut i Excalibur dość często były krytykowane. Sam miałem Tesoro Tiger Shark, ale nie miałem za bardzo kiedy z nim śmigać. Raz byłem na słonej plaży, raz nurkowałem w rzece. Oprócz tego kilka razy sprawdzony na lądzie. Wcześniej pracowałem na kilku innych modelach Tesoro (lądowych"). I szczerze, to byłem rozczarowany zasięgami i stabilnością. Chciałem kupić tego Fishera, ale ciężko go było dostać gdziekolwiek.
Link to comment
Share on other sites

Każdy wykrywacz jest tak dobry lub tak zły jak osoba, która go obsługuje.
Znam temat i zalecam aby w wodzie słonej używać wykrywaczy PI a w słodkiej VLF. VLF w wodzie słonej zazwyczaj emituje fałszywe sygnały.
Link to comment
Share on other sites

To oczywiste, że do słonej wody nic nie przebije PI, dlatego zadałem MissBongo konkretne pytania i warto poczekać aż odpowie, zanim zaczniemy coś radzić.
Jednak w innym poście MissBongo pyta o wykrywacz na drobnicę do 1100zł, więc jeśli chodzi o jeden i ten sam wykrywacz także pod wodę, to obawiam się, że tak se ne da, pane Havranku:))

seeker - Fisher niestety nie jest zbyt czuły, ale jasne, że to konkretna maszyna. Jednak z radycyjnych" plażowców lepszy jest, mimo swoich wielu wad, Excalibur.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Ja bym mial pytanie ile metrow chce kolega schodzic pod wode z tym wykrywaczem, b9o kaluzo odporny to chyba jest w tej chwili kazdy. Zatem czy szukamy pod woda na pol metra trzymajac wykrywke a dokladniej jej elektronike nad woda a tylko cewka na sztycy pod woda, czy tez schodzimy nhaprawde pod wode na te 20-40 metrow i tam grzebiemy w osadach dennych, bo to zupelnie rozne po woda" i zupelnie rozne wykrywki ?
Link to comment
Share on other sites

W takim razie masz do wyboru sporą grupkę sprzętów i teraz tak naprawdę wszystko zależy od Twojego budżetu i decyzji czy ma to być sprzęt nowy czy używany. Z racji tego, że chcesz nurkować kierowałbym się bardziej w stronę sprzętu na gwarancji, ale czasem zdarzają się niezłe okazje np tu: http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3831&sid=a23a1e7afcb208f2ee807fdac73cfc4a
Najlepszy taki wykrywacz to Minelab Excalibur, potem Fisher CZ20/21 oraz Aquanaut, wymieniony wyżej Tesoro czy trudne do sotania w PL (chcoć chyba swojego czasu Denar miał je w ofercie) wykrywacze firmy DetectorPro.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information