Skocz do zawartości
  • 0

rękojeść od bagnetu, tasaka, lub jeszcze czegoś...


kurkow

Pytanie

Witam
Znajomy prosił o zidentyfikowanie tej rączki. On mówi, że to chyba jakiś tasak, ja mówię, że to bagnet m71.
Z góry dzięki
A i lojalnie informuję, że jest opcja, ze dany przedmiot wyląduje na pewnym serwisie aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

I tasaki i bagnety miały swoje odpowiedniki w wersjach prywatno- pamiątkowej. Ta rękojeść z fotek ma więcej cech tasaka, niż bagnetu, więc ja bym powiedział, że to tasak w wersji paradnej (brak choćby imitacji sprężyny bagnetowego zatrzasku, brak w jelcu pierścienia a lufę" ).
Broń nieregulaminowa ma tą właściwość, że każdy w niej może zobaczy to, co chce widzieć…
:-)

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostrze tasaka przeszłoby przez tę metalową część od pochwy? Nie wiem jak ów tasak wygląda, ale zazwyczaj ich ostrza są ciut spore. Ta pozostałość po pochwie jest trochę mała, więc chyba bardziej prawdopodobnym będzie, że jest to raczej bagnet, a nie tasak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Znajomy prosił o zidentyfikowanie tej rączki. On mówi, że to chyba jakiś tasak, ja mówię, że to bagnet m71.
Z góry dzięki
A i lojalnie informuję, że jest opcja, ze dany przedmiot wyląduje na pewnym serwisie aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można pomylić z pruskim tasakiem piechoty, ale tu mamy rekojesc od M71 w wersji paradnej, tak wygladał w czasach swojej świetności :)

http://s51.photobucket.com/albums/f387/rusera/Deutsche%20Faschinenmesser%20sammlung/?action=view¤t=050807057.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie