Skocz do zawartości

Polski chlebak - róznice


Rekomendowane odpowiedzi

Jakimi szczegółami różni się polski chlebak od czeskiego. Jestem owy" w tym temacie. Zapewne padały już tego typu pytania, ale siedzę już kilka godzin i nic nie znalazłem konkretnego. Czy warto kupić czeską wersję i ją przerobić. Pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się już utarło, od wielu lat, że poszukuje się podobieństwa chlebaka czeskiego do polskiego... ale czy faktycznie to dobry pomysł wobec ISTOTNYCH róznic o ktorych wspomniał Bolas?

- Chlebak wz 33 nalezy uszyc od podstaw.Trudno nad tym dyskutować. Trudno wogółe stwierdzic co łączy wizualnie polski chlebak wz 33 z czeskim.

- Chlebak wz 25 (licznie uzywany w WP do 1939) o ile nie mozemy kupic repliki uszytej od podstaw - wbrew obiegowej oinii preferujacej czecha najprosciej niezły efekt osiagniemy adaptujac chlebak....NIEMIECKI !!!! np BGS, NVA itp.

Powody dlaczego:
- taka sama konstrukacja chlebaka nemieckiego
i polskiego wz 25,
- praktycznie te same wymiary
- podobny typ tkaniny ( bawełna )
- dostepnosc i cena ( warto wybierac barwę przedewszystkim oliwkowo-szarą jako najbardziej typową , lub w ostaecznosci szarą gdyz takie tez wystepowały w WP)
- Zakres prac niewielki - dotyczy przerobki zawieszek i karabińczyków pasa nosnego, zmiany haków oraz sposobu zapinia chlabaka ( skorzane paski na jednobolcowe klamerki) oraz nalezy zmienic układ szlufek skórznaych na klapie.

Kiepsko mi idzie wrzucanie fotek - prosba do bieglejszych by może pokazac owemu" koledze polskie chlebaki na zdjeciach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie