Jump to content

Czym zabezpieczyć mosiądz, łuski?


zabi

Recommended Posts

Witam!

Mam takie pytanie, czym najlepiej zabezpieczyć mosiężne łuski przed ponownym nawrotem patyny po czyszczeniu? Jestem zwolennikiem czyszczenia łusek może nie na błysk, ale lubie żeby miały ładny mosiężny złoty kolor, ale niezabezpieczone z powrotem ciemnieją. Czym najlepiej powlec łuski? Myślałem o lakierze akrylowym w sprayu? a może jakieś inne sugestie? najlepiej żeby to coś" było w ogóle niewidoczne na łusce albo w stopniu znikomym, proszę o wszelkie rady i sugestie

Dzięki
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Tylko benzotriazol trzeba nakładać pędzelkiem a znając życie to i to wyjdzie nierówno, natomiast w sprayu by było wszystko fajnie, a mam pytanie odnośnie lakieru akrylowego, jest on obojętny chemicznie? nie ma żadnych kwaśnych odczynników? Bo nie chce mieć potem czerwonych tych łusek, w razie potrzeby czym go się zmywa?

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Ogólnie do fantów stalowych używam do konserwacji paraloidu b 44 rozpuszczanego w toluenie, myślałem żeby tym też mosiądz konserwować bo zdaje egzamin, ale tak mi się zdaje że w sprayu lakierem by było fajniej, chociaż masz kolego racje, paraloid jak dobrze jest rozpuszczony to ładnie sam się praktycznie rozprowadza po przedmiocie
Link to comment
Share on other sites

Kolego Starowinek, podrzuciłeś niezły pomysł jak monetki zakonserwować, co prawda może nie wszystkie ale te którym by to pomogło i wyszło na dobre można spróbować tym sposobem, popróbuje na kilku szrotach i zobaczę jak wyjdzie. Co do łusek to zakonserwuje ich bezbarwnym akrylowym.

Dzięki wszystkim

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję płyn Kiwi. Łuska nadal wygląda jak łuska a nie jak ,,coś pokryte powłoką. Płyn doskonale czyści na kolor,,pucharów" wyglądają jak z fabryki, a ponadto je chroni przed nowym powstawaniem utlenienia. Oczywiście co jakiś czas trzeba je przetrzeć jeśli lubisz mieć ten fabryczny połysk, ale czynność szybka i dobra bo do przeprowadzenia w warunkach domowych (jedyne co trzeba posiadać to szmatka(najlepiej stara bo jest ona potem tylko do śmietnika)). Przecierać wystarczy raz na pół roku a nawet na rok lecz za to możesz je trzymać normalnie na półce, brać do ręki itp. Sposób sam sprawdziłem i jest świetny, ale decyzja należy do Ciebie ja tylko sugeruję.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information