Skocz do zawartości

ełk i okolice gdzie kopac ???


skullmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
słyszałem ze w Prostkach krucho.a w okolica zryta.byłem ostatnio u rodziców na polu,same śmiecie.jak pogoda dopisze,to ruszam na nowe miejsce.albo coś będzie albo następny punkt do zaznaczenia na mapie z napisem ;klapa;.za Szczuczynem mam tam pare miejscówe do obadania,mieszkałem tam swego czasu,teren znany.ale zostawie go chyba na wakacje.Hansior,tylko wszystkich fantów tam nie wyzbieraj,zostaw coś na dalsze pokolenie.;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio słyszałem od starszego gościa a mówił mu stary weteran,że w czasie wojny tylko której to nie wiadomo,obok Osowca podał nazwe miejscowości,zawieżli żołnierze wozem do lasu skrzynie ze złotem i zakopali.na tym miejscu rospalili ognisko,żeby było miejsce znaczone i widoczne.po wojnie podobno nie mogli znaleśc tego miejsca.kolejny mit o złocie.może chodzi tu o kase pułkowo. ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi dzis facet opowiadal ze w sadzie u niego przy drzewie skrzynie zakopali ze skarbami :) mówił ze niemiec pokazał mu 1 miejsce to wyjeli porcelane ale miejsca spoczynku skarbu nie powiedział dokładnie:) mam jechac z wykrywaczem to sprawdzic:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skullmen najbliższy wolny czas to sobota, niedziela zapraszam
to miejsce to nie pozostałość po fabryce Trafienia-kopiejki marki, guziczki, plomby , pierścień mój pierwszy i takie tam gadżety cuda A wy gdzieście szukali w prostkach???ta dokładniej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodziłem w okolicach starej fabryki masek gazowych i po polach i lesie od strony granicy , no i z atyllą szlismy w strone prostek od wisniewa przy granicy na umocnieniach , ale było tak przeorane ze szok :( koles nawet dołów po sobie nie zakopał a były niektóre pokazne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mapy reymana , sztabowe , lotnicze zumi pl i oczywiscie nasze forum. z mapami zaczynam niestety od początku , niestety wszystko straciłem :( ale to temat na inną historie , jutro ide na cały dzien z magnesem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie