Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

advertus

Oficerowie rezerwy II RP

Recommended Posts

Wielu oficerów rezerwy II RP na co dzień zajmujący się czym innym niż wojaczka poległo na polach chwały kampanii wrześniowej.
Pytanie do znawców tematu: czy aby zostać oficerem rezerwy w II RP delikwent musiał ukończyć studia wyższe i przejść odpowiednie szkolenie po ich ukończeniu?, czy była opcja szkolenia podczas studiów? i czy jest możliwe że oficerem rezerwy została osoba która nie ukończyła studiów np student II czy III roku?, jakie szkolenie musiał przejść delikwent aby zostać ppor. rezerwy (jak długo trwało)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nawiązując do mojego pytania dotyczącego oficerów rezerwy obecnie w III RP aby zostac podporucznikiem trzeba posiadac tytuł magistra

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś, by zostać oficerem, wystarczyła matura. Jeśli się nie mylę, to zmieniło się dopiero w latach 70-tych ubiegłego wieku. Czasy się zmieniają, jeszcze 30 - 40 lat temu posiadanie matury to było całkiem niezłe wykształcenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć Bolek.
SPR - Szkoła Podoficerów Rezerwy, po ukończeniu której otrzymywałeś max st. sierżanta natomiast wcześniej była SOR - Szkoła Oficerów Rezerwy i po ukończeniu jej otrzymywałeś stopień pporucznika.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information