Skocz do zawartości

Korpus Ochrony Pogranicza cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 413
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Albo szwadron Podświle" albo Kraśne". Zamieszczam poniżej powiekszenie rotmistrza z drugiego rzędu (czwarty od prawej) i rotmistrza Antona. Wydaje mi się ze nie sa to te same osoby,więc raczej Podświle", ale koledzy znajacy sie na odznakach może bedą mogli potwierdzić to na 100%.
Drugi od prawej w drugim rzedzie kpr. F.Miłosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam się jeszcze raz...To jest najstarsze zdjęcie mojego dziadka, sądze że z początku jego służby (drugi rzad , drugi od prawej), poszedł do wojska na ochotnika mając 16 lat w 1928. Czy moźliwe żeby od razu do KOP-u?? Czy można wyciągnąć jakieś wnioski po rodzaju munduru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo proszę o pomoc:Który pułk był pułkiem uzupełniającym dla 23 Bat.Granicznego KOP ORANY w latach 1934-36?, tzn. w jakim pułku przechodzili przeszkolenie rekruckie żołnierze przydzielani do tego batalionu? Czy był to 19PP? Czy ktoś wie coś więcej na temat 23 Bat KOP Orany z lat 1934-36.Służył tam mój ojciec, na zdjęciu pierwszy od lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie trzy posty wcześniej:
Allegro - 9 Batalion KOP KLECK - patrol na granicy, l. 30-te",

było publikowane na łamach jednodniówki: Korpus Ochrony Pogranicza w szóstą rocznicę..., Warszawa 1930 r., na s. 11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie