Skocz do zawartości

Heinz Magenheimer - Abwehrschlacht an der Weichsel 1945...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
Szukam nadal literatury o 72, 88, 291, 342 DP, 16 i 17 DPanc., 10 i 20 DGrenPanc oraz (w mniejszym stopniu) o 17, 68, 168, 304 DP i 19 DPanc.

Mogę zrewanzować się opisami bojów 6 Volksgren.Div. z pozycji Horsta Grossmana pt.: Die Geschichte der rheinisch-westfalischen 6. Infanterie Division 1939-1945" (Warka"-Brückenkopf, Głogów itd.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
bjar_1 wysłałem ci fragment historii 291 Infanterie Division na maila. Niestety książka dość słaba i za wiele tam niema o 1945 roku. Czy coś komuś wiadomo na temat śmierci ostatniego dowódcy 291 ID?
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Personenregister/F/FingerA.htm
Podane jest, że pod Częstochową, i taką informacje podaje strona niemiecka i rosyjska.Data zabicia także się zgadza.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okoliczności śmierci generała Fingera więcej informacji niestety nie posiadam. Kiedyś gdzieś mignęła mi jeszcze informacja, ze poległ w czasie ataku radzieckich czołgów.
Okolice Częstochowy (?) też mogą pasować, choć żołnierze 291 DP z okolic Końskich cofali się zarówno na Piotrków Tryb. jak i na Opoczno-Tomaszów Maz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ma może ktoś dokładniejsze informacje na temat śmierci dowódcy XXXXII KA General der Infanterie Hermanna Recknagela. Według części źródeł poległ on 23.I.1945 roku „koło Piotrkowa Trybunalskiego”, a według innych źródeł „między Tomaszowem, a Piotrkowem” (?). Natomiast według relacji Obersta Hans von Ahlfena, dowódca XXXXII (oraz jego szef sztabu) polegli w czasie walki wręcz dnia 18.I.1945 roku (?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie