Skocz do zawartości

Pyzdry


polan77

Rekomendowane odpowiedzi

czy chodzi o pyzdry wielkopolskie nad wartą???/bo jeśli tak to ja tez mam ochote trochę tam pobuszować a dokładnie na bialobrzegach po drugiej stronie,tam jest nadwarcianski park krajobrazowy i kupe fajnych dzikich terenów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parku krajobrazowym nie radzę,są tam stare trakty królewskie, miejsca po starych mostach, okopy i pole bitwy z Powstania Styczniowego, odezwijcie się na wiosnę, nie mam sprzętu ale wiedzy co nieco. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,jako dziecko jeżdziłem z ojcem na białobrzegi na ryby (wylewy warty)dawno tam nie byłem jakieś 10-15 lat ale z tego co pamietam to tereny tam były dziewicze,dzikie,pozostałości opuszczonych domów i duża ilość łąk do przeczesania...jak co to na wiosnę możemy się umówić i pośmigać po poletkach i łąkach..tylko po takiej zimie to do czerwca chyba się tam nie dojedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 kwietnia 1863 roku zgrupowanie gen. E.Taczanowskiego, liczące 1200 piechoty i jazdy, stoczyło 8-godzinny bój w poblizu miasta Pyzdry z dużą kolumną wojsk rosyjskich (9 rot pieczoty i 4 działa). Straty powstańców wyniosły 8 zabitych i 28 rannych. 10 lat temu coś tam jeszcze wychodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pyzdrach warto odwiedzić muzeum regionalne zlokalizowane przy klasztorze na skarpie. Jest tam m.in. skarb monet, fragmenty kośćca mamuta, trochę broni palnej z okresu XIX - XX wieku i duperele w stylu starych bron, pługów, fragmentów starej drewnianej kanalizacji itp. Wjazd w cenie 2 PLN, chyba że zostawi się w muzeum jakiś fant to wtedy gratis -:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dzieciaka jak jeżdziłem tam na rybki tzn. białobrzegi wylewy warty po drugiej stronie pyzdr to nie mogłem się nadziwić tym ogromem bezludnych terenów,mnóstwo dzikich pól i łąk,opuszczone stare domostwa,pamiętam jak padało to się do nich chowaliśmy,były takm nawet pozostawione meble i rzeczy codziennego użytku,,jak jest teraz nie mam pojęcia bo z tego co wiem to w 1996 zrobiono tam krajobrazowy park narodowy i nie wiem jakie panują tam teraz prawa jeśli chodzi o rozbicie namiotu czy rozpalenie ogniska,,wtedy gdy jezdziłem to był istny raj dla wędkarzy, miłośników przyrody,ludzi którzy uciekali na łono natury z dala od miejskich halasów,tam nie było wkoło nic tylko woda,łąki i poletka jak okiem sięgnąć po horyzont,,tęsknie za tymi stronami i myślę że na wiosnę trzeba będzie tam zawitać z wykryweczką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polan nie na wujtostwie trochę w lewo za Pyzdrami lecąc od wrześni
za pyzdrami macie łąki za rzeką na prawo i lewo kupe ludzi już tam zeszło nawet 2 zloty poszukiwaczy były
ale przy odrobinie szczęścia to jeszcze guziki nawychodzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie