Skocz do zawartości

Stroje cywilne - okres przedwojenny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.
Wielu pasjonatów rekonstrukcji przeróżnych bitew i potyczek z okresu II Wojny Światowej wypowiada sie na tym Forum.
Przeglądając je jednak nie dostrzegłem tematu bardzo mi bliskiego. Mianowicie rekonstrukcji strojów osób cywilnych oraz ich dobytku wykorzystywanych w inscenizacjach walk miejskich w 1939 r. lub tez powstania Warszawskiego z r. 44.
Osobiście staram się zdobyć w tym temacie jak najwięcej szczegółowych informacji, dlatego liczę na wasza pomoc a również i wy możecie liczyć na to samo z mojej strony :)
Jak podchodzicie do tego tematu? Zapraszam do podzielenia się zdjęciami i materiałami z których korzystacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pod koniec maja odbieram moją szytą wg starych zasad, dwurzędówkę" z czarnego materiału w białe prążki tj spodnie szerokie, marynarka i kamizelka z kieszonką a cebulę". Postaram się zrobić zdjęcia i podzielić wynikami ;]

Świetna inicjatywa woja strona - gratuluję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka – w każdym razie na pewno ściśle związana z rekonstrukcją historyczną.
Portal poświęcony krawiectwu od początku ubiegłego wieku, aż do lat 50’tych.
Szczegółowe omówienie technik przygotowywania wykrojów, szycia, etc.
Może komuś się przyda – są na przykład szczegółowe wskazówki dotyczące szycia bryczesów…
http://vintagesewing.info/

Pozdro
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie