Skocz do zawartości

proxima a baterie


adamoovv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.
Mam pytanie
Przy jakim procentowym z użyciu baterii wykrywacz proxima pokazywal bledne namiary ,przekłamywał?Pzy jakiej wartosci minimalnej np.30%procentowej naladowania baterii dziala bez zarzutu.prosze o swoje spostrzeżenia z wypraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się chodzić z PROximą aż do zwariowania" sygnałów, czyli do całkowitego zużycia baterii (zapas zawsze w plecaku) i nie ma żadnych zmian w sygnałach. Oczywiście do momentu, aż wskaźnik pokazuje 0 a sygnały ujawniają się bez związku z fantami.
Nie wiem jak to wygląda z akku, bo zawsze używam baterii.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja także zawsze chodziłem z Proximą aż stan baterii osiągał 0 i nigdy problemów z przekłamaniami nie było.
Teraz śmigam na akumulatorkach i jestem w szoku jak długo trzymają naprawdę polecam każdemu przejście na akumulatorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o zwykłe" baterie alkaliczne, to nie ma żadnych wariacji aż do momentu uzyskania wartości 0. Prędkość wyczerpywania się baterii jest w miare płynna od 100% do 0%. Natomiast w moim przypadku akumulatory zachowują się przedziwnie- oczywiście podejrzewam, że zależy to tylko od egzemplarza ale u mnie po kilkudniowym ładowaniu wskaźnik pokazuje 93-94%. W czasie pierwszej, kilkugodzinnej wyprawy równomiernie wyładowuje się do około 80%. Podczas drugiej ubywa kolejne 20-30% a po osiągnięciu wartości 50% energii ubywa w sposób ekspresowy. Owe 50% potrafi zniknąć w ciągu 15 minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja również nie stwierdziłem przekłamania chodząc z wykrywką na bateriach alkalicznych do 0% bez straty zasięgu.Co do akumulatorków nie wiem,nie testowałem za to na początku sezonu przetestuję akumulatorek zrobiony przez kolegę z czterech baterii od telefonu komórkowego ze stabilizatorem napięcia na 9v,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że aku mają 1,2 v gdzie baterie mają 1,4 v

Baterie alkaliczne chodzą dobrze gdzieś od 5% mogą wariować zależnie od firmy temperatury lub wilgotności tak samo aku tylko że aku przeważnie po maxymalnym naładowaniu wskazują na starcie 94/96 % mocy zależny od jakości aku miałem przeróżne ale żadne nie pokazywały 100% i przeważnie zaczynają się zgrzyty po osiągnięciu 40% potem moc raptownie zanika aż
wykrywacz zaczyna popiskiwać wskazując 1% lub 4 % aż do wyczerpania dobrej firmy aku wystarczą na 3 wypady po 8 h potem wole je rozładować i naładować żeby niemieć niemiłej niespodzianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie