Jump to content

My tu o sprzęcie amatorskim a tymczasem...


ziemniak

Recommended Posts

...wojsko korzysta z różdzki i wahadełka:

http://www.tvn24.pl/-1,1639681,0,1,wykrywacz-bomb-czy-czarodziejska-rozdzka,wiadomosc.html

...53-letni menedżer firmy ATSC Jim McCormick został w piątek aresztowany pod zarzutem popełnienia oszustwa. Według stacji BBC Irakijczycy zapłacili za te wykrywacze 52 miliony funtów szterlingów.

Broszura reklamowa ATSC twierdzi, że urządzenie jest zdolne wykrywać śladowe ilości substancji wybuchowych na odległość do 1 km na lądzie i do 3 km w powietrzu. Urządzenie ADE-651 składa się z anteny przymocowanej do ręcznego uchwytu i nie jest zasilane bateriami. W materiałach promocyjnych jest mowa o tym, że jedynym źródłem zasilania jest energia statyczna użytkownika" - informuje BBC.

Do uchwytu urządzenia wkłada się plastykową kartę. Testy wykonane w laboratorium w Cambridge i pokazane w reportażu BBC wykazały, że jest to najprostsza karta elektroniczna, ogólnodostępna w sprzedaży za kilka pensów, nie posiadająca mikroprocesora, cyfrowej pamięci, ani zdolności przechowywania informacji...


Ja bym tego menedżera wysłał na pole minowe z tym jego sprzętem, żeby sobie pochodził.

ziemniak

Link to comment
Share on other sites

Pozwoliłem sobie na małe tłumaczenie co ciekawszych faktów dotyczących tego sprzętu. Materiały zaczerpnąłem z blogu:
http://www.schneier.com/blog/archives/2009/11/the_doghouse_ad.html ponieważ strona producenta jakoś nie działa (ciekawe dlaczego)
Jak podaje producent za pomocą tego detektora można odnaleźć broń, amunicję, narkotyki, TRUFLE, zwłoki ludzkie, a nawet przemycaną kość słoniową z odległości do kilometra pod ziemią, przez ściany, pod wodą a nawet w lecącym samolocie z odległości do 3 mil. Urządzenie działa na zasadzie elektrostatyczno-magnetycznej absorbcji jonów.

ziemniak

Link to comment
Share on other sites

A teraz kilka wyjątków z instrukcji obsługi:

W celu wykrycia substancji operator wkłada laminowaną kartę z macierzą danych w formie kodu paskowego do uchwytu połączonego kablem z sic! różdżką.
Przeciwnicy różdżek często argumentują że mała skuteczność tego urządzenia jest często spowodowana zakłuceniami od ciała operatora, który powinien być wypoczęty z regularnym pulsem i stałą temperaturą ciała przed przystąpieniem do pracy z urządzeniem.

ziemniak

Link to comment
Share on other sites

Następnie operator powinien przejść się przez kilka chwil, aby naładować urządzenie, ze względu na to, że nie ma ono baterii ani innego zasilania. Ładowanie odbywa się podczas spaceru z urządzeniem ustawionym pod odpowiednim kątem do ciała operatora. Jeżeli np. po lewej stronie operatora znajdują się materiały wybuchowe lub narkotyki, NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ (the wand is supposed to swivel) ŻE RÓŻDŻKA odchyli się na lewo i wskaże je.

ziemniak

PS: mam tylko nadzieję że nasi mają inny sprzęt...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie jakiś wojskowy praktyk", taki dla którego teoretyczne podstawy działania to zwykłe chrzanienie durnych cywilnych wykształciuchów, dał się przekonać podczas prezentacji:)

Ale po co zaraz po sensacje do Iraku? Na tym forum mało podobnych opinii, o przewadze badziewia nad porządnym sprzętem? ;)
Kancelaria Sejmu III RP również w swoim czasie zakupiła ekrany" aby chronić posłów przed wpływami złych mocy.
Link to comment
Share on other sites

Ten starszy gostek byl kiedys na discovery w ciekawym programie o MW - pokazywal swoj patent do wywalania dziur w scianach - taka plastikowa tarcza wypelniona woda i owinieta lontem szybkodetonujacym - odpalenie ustrojstwa powodowalo zrobienie dziury przy pomocy wlasnie tej wody, a najwieksza zaleta to minimalna ilosc odlamkow latajacych w powietrzu - podobno stosuja ten wynalazek brytyjscy policjanci i zolnierze.
Link to comment
Share on other sites

Tak patrzyłem na te filmiki z yt i jeżeli kolesie od bin Ladena nie wiedzieli że to pusta puszka to na widok operatora z różdżką idącego wzdłuż kolumny aut mogła im drgnąć powieka, ewentualnie palec na detonatorze. To jedyny plus jakiego mogę się doszukać w tej koncepcji. Ciekawe jak skończy oszust/wynalazca tego czegoś?
Wyjdzie po odsiedzeniu połowy z 1 1/2 roku i odjedzie swoim porszakiem?

ziemniak
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information