Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP - cz.V


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Źródło : NAC

Opis :
Opis obrazu: Pluton czołgów 7TP z armatką czołgową Bofors wzór 37 kal. 37mm w czasie ćwiczeń.
Data wydarzenia: 1939
Miejsce:
Osoby widoczne:
Osoby niewidoczne:
Hasła przedmiotowe: broń, wojsko, poligony,
Inne nazwy własne: czołg lekki 7 TP,
Zakład fotograficzny:
Autor:
Zespół: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji
Sygnatura: 1-W-1659-1


Możliwe, że zdjęcie było jeśli tak to przepraszam za zaśmiecanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to może wiedzieć, panie kierowniku"? :)

A tak naprawdę, w przypadku tego akurat sprzedającego można mieć pewność, że fotografia nie została wykonana pod Puławami. Nieprawdziwe dane lub opisywanie fotografii, na których nigdy opisu nie było jest specjalnością Lehestena (i kilku innych). Co więcej, odkąd kilka lat temu na Ukrainie wypłynęła" większa ilość papieru fotograficznego Agfa Lupex i Brovira niektóre oryginalne" fotografie są produkowane" na dość dużą skalę - z 7TP mam takie trzy sztuki. Dlatego też śmieszą mnie czasem pytania na Allegro, czy papier ma aby z tyłu orginalną sygnaturę" - właśnie jak jej nie ma, to fotografia może być bliższa oryginałowi". I wogóle - co to jest oryginał"? Naświetlony w kwietniu 45 jest, a w lipcu 1945 już nie? A w styczniu 1960?

Popytyt rodzi często nieuczciwą podaż, a ponieważ na polonica jest na eBayu sporo chętnych (którzy najczęściej nie potrafią się ze sobą dogadać) nic więc dziwnego, że podróbek będzie się pojawiało coraz więcej, tak jak coraz więcej pozycji ma opisy Polen", polnischer", etc, bo może jakiś niezorientowany w sprawie osobnik to kupi.

Smutne, ale prawdziwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile są warte opisy widać na przykładzie tej pary zdjęć. Bo z Częstochowy do Puław będzie ca. 200km, a na zdjęciu wyszło ze 100 metrów :D
Co do miejsca wykonania. Zdaje się, że miejsc, w których utracono 7TP nie było tak wiele i nie tylko ja proponowałem już na tym forum, że można się pokusić o uporządkowanie. Mój problem polega na tym, że od strony historycznej jestem na to za cienki". Ale zamierzam kiedyś to nadrobić ;).
Patrząc w krajobraz na zdjęciach często można dużo powiedzieć, choć wymaga to trochę interdyscyplinarnego podejścia. Ale z tym nie ma aż takiego problemu, są na forum np. leśnicy czy przedstawiciele innych zawodów.
Co do tych akurat zdjęć, to hmmmmm, sytuacja jest dość kiepska, ale nie beznadziejna ;) Może ktoś ma jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie