Skocz do zawartości

Zdjęcia zachowanych ziemianek


j.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was posiada zdjęcia zachowanych ziemianek, umocnien, bunkrów ziemnych? Jeżeli tak to prosiłbym o wklejanie ich do tego watku. Wydaje mi sie, ze takie zdjęcia super dokumentuja historię, dla której czas stanął niejako w miejscu.

Nie chodzi mi o zdjęcia całkowicie zasypanej dziury w ziemi lub okopu, ale czegos co zachowało sie w miare dobrym stanie, np. wraz ze scianami, podłoga wyłozona belkami itp.

Wiem, ze czas zrobił swoje i takich miejsc juz prawie nie ma, ale wiem, ze gdzieniegdzie takie klimatyczne odzynki" udaje się znaleźć.

Pozdrawiam,
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś w tym stylu, co pokazuje zdjęcie powyżej. Ważne, tylko, zeby te budowle były oryginalne, a nie były makieta, atrapa, dekoracja, ziemianka z dzisiejszego poligonu lub placu zabaw:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie ma. Jasne, że są, no a przynajmniej ta jedna jest. Zdjęcia oryginalnej ziemianki prawdopodobnie niemieckiej z 1944roku, zdjęcia zrobione w 2002roku.
Widok na las nad ziemianką. W pnie drzew wrośnięte druty kolczaste okalające ziemiankę.

Image

Wejście do ziemianki.

Image

We wnętrzu ziemianki. Też byście mieli taką głupią minę, jakbyście znaleźli w lesie autentyczną ziemiankę.

Image

Hełm niemiecki leżący obok ziemianki
Image


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 01:49 09-01-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zdjęcia ziemianki z komercyjnej przetwórni" w Szymbarku. Ale to na prawdę komercja, więc nie wiem jak tu z prawdą historyczną. Ale dla mnie to ta ziemianka to straszna graciarnia.

Image

Image

Image

Image


http://imageshack.com/a/img689/2897/dsc03692e.jpg


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 23:58 21-01-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka zaskoczyłeś mnie ,widzę że ta ziemianka porządnie wykonana,wejście jakby z betonu,wnętrze z tego co widzę wyłożone podkładami kolejowymi(ale może się mylę),w życiu nie natrafiłem na coś takiego,przeważnie trafia się tylko na zapadliska po ziemiankach,a tutaj takie coś no... no...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kol. Grzebiuszka, o takie zdjecia mi chodziło, super!! Jestem troche tylko zaskoczony bo myslalem, ze zwykle wykorzystywano drewno znalezione w lesie - ociosane belki.

Jesli macie więcej zdjeć, to wrzucajcie, nawet jesli przedstawiaja obiekty gorzej zachowane lub po odkopaniu.

Pozdrawiam,
Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Grzebiuszka, a jak zes wszedl do srodka? Rozumiem, ze klucz miales...

Tak ,francuski. Przecież na zdjęciu wyżej widać ,że nie ma drzwi. Grzebiuszka


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 15:29 14-02-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ziemianka kolegi G. to faktycznie bomba !!!
Ja spotykalem tylko doły po ziemiankach.
Albo drewno zgnilo, albo jest tez inne mozliwe wyjasnienie.Po odejsciu wojska okoliczne chlopstwo znalazlo gotowy material na opal.Wystarczylo z ziemi wyciagnac i huuzia do pieca.
To mnie przekonuje, bo w jednym miejscu, jest ze 20 dołów po wielkich ziemiankach (mieszkali w nich jency sowieccy)na skraju wlaciwego Luftstalagu. Trudno uwierzyc, by zadna nie zachowala nawet czesciowej konstrukcji z drewna.
A w dolach NIC ciekawego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Zdjęcia eksploracji ziemianek gdzieś w Rosji:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.724538347663669.1073742283.451074868343353&type=1


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:33 17-02-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie