Skocz do zawartości
  • 0

Hełm niemiecki, powstaniec?


Wojciech115

Pytanie

Witam ostatnio stałem się posiadaczem takiego hełmu, tylko mam pytanie do znawców co do tego powstańczego malowania, chciałbym go pomalować na feldgrau jednak nie jestem w 100% pewien co do jego wiarygodności, ale myślę że jest to twórczość jakiegoś powojennego gościa który po prostu pomalował sobie ten hełm od tak, proszę o odp.
pozdrawiam Wojciech115!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy pod farbą nie ma oryginalnej ( w co wątpię, bo od środka skorodowany, ale kto wie ). Miałem w takim samym stanie, bez wżerów ale przemalowany bez oryginalnej pod wtórną. Zjechałem do blachy, wyczyściłem ze rdzawego nalotu i pociągnąłem podkładem a następnie feldgrau i kalki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio stałem się posiadaczem takiego hełmu, tylko mam pytanie do znawców co do tego powstańczego malowania, chciałbym go pomalować na feldgrau jednak nie jestem w 100% pewien co do jego wiarygodności, ale myślę że jest to twórczość jakiegoś powojennego gościa który po prostu pomalował sobie ten hełm od tak, proszę o odp.
pozdrawiam Wojciech115!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie