Volksewagen Wojtek Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 Witam. Pytanie o smar do broni zachowanej w dobrym stanie, z oksydą, chodzi o takie egzemplarze z których się nie strzela czyli także o smar nie do czyszczenia a bardziej do konserwcaji, być może taki którego używa się w muzeach ale również nie wiem jaki to środek. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Cyrograf15 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Do broni to Balistol czy Brunox. Nie wycierasz po czyszczeniu po prostu i zostaje warstwa która zasycha.Wojtek
Volksewagen Wojtek Posted December 13, 2009 Author Posted December 13, 2009 No właśnie nie wydaje mi się do końca. Są to nowoczesne syntetyczne preparaty do stałego czyszczenia broni posiadające konststencję oleju, a mi bardziej chodzi o coś co ma formę gęstego, stałego smaru, starałem się przyjrzeć temu w muzeach, jest to coś gęstszego niż olej no i posiada klasykę zapachu jak z magazynów wojskowych :)
Cyrograf15 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Można nanieść wosk pszczeli, ale wtedy praktycznie nie wolno dotykać. Dodatkowo przedmiot robi się lekko matowy.Wojtek
wander Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 ja mam taki olej kolega mi załatwił z jednostki , ma on specyficzny zapach smarowałem nim bagnety po paru tygodniach gęstnieje robi się powłoka .Jeszcze można użyć wazeliny technicznej też sprawdzony smar i odrzuca wodę.
Volksewagen Wojtek Posted December 13, 2009 Author Posted December 13, 2009 A możesz się dowiedzieć jak ten olej się nazywa ?pzdr
wander Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 nie wiem bo dostałem w butelce 1.5 l po oranżadzie.
Cyrograf15 Posted December 16, 2009 Posted December 16, 2009 Ten wojskowy płyn do czyszczenia i konserwacji broni jest gorszy od Balistolu czy podobnych specyfików. Przy okazji jest zdecydowanie tańszy, zwłaszczcza jak poprosić o niego znajomego wojaka. Wojtek
steell Posted December 17, 2009 Posted December 17, 2009 wojskowy olej to PKB ale to raczej do bieżącej konserwacji, na dłużej to pakowało się po zakonserwowaniu do skrzyń wyłożonych papierem LIK plus silikażel w woreczkach, do konserwacji na ekspozycję raczej sie nie nada
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.