Janu Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Proszę o parę słów odnośnie tego znaleziska, a szczególnie jego wydatowania . Z góry dziękuję za wszelką pomoc .
8total4 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 uzywany przy mundurach M1910 i M1915pozdro.
odyn12 Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 Hak mundurowy używany w mundurach Cesarstwa Niemieckiego, wzoru M-1907, M-1908, M-1910. Twój to mniej popularna wersja wykonania.Składał się z dwóch części: blaszki z otworami do wszycia w mundur, oraz guzika z krawędzią /rantem/ zgrzewanym z tą blaszką. Na awersie guzika widniała korona królewska na wypunktowanej powierzchni. Hak mundurowy wzoru M-1915 zobaczysz tu : http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=656391#890319Pozdrawiam.
8total4 Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 no i wszystko jasne.dzięki za poprawkę odynie.już kiedyś zastanawiałem się, czy te cynkowe haki i guziki to nie M15, biorac pod uwage fakt iż są prasowane" z cienkiej blaszki cynkowej i posiadają sygnatury bardzo uproszczone - późne.pozdrawiam!
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.