tedyt Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Witam :) Mam 2 łuski flak 88mm w stanie jak na foto. Czyszczenie z zewnątrz nie stanowi problemu, gorzej ze spodami, gdzie są bicia. Na łusce po lewej pokazały się ładne bicia ale tylko na małym fragmencie. Rdza twarda jak kamień, moczenie w ropie 3 tyg. nie pomogło. Jak to ruszyć-pomóżcie proszę. Pozdrawiam- Tadeusz
Anarchista Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 A czym oczyściłeś tę po lewej? Ładny efekt.
tedyt Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Moczyłem w ropie i tarłem stalową szczotą lub obrotową na wiertarce:)
Thomson. Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 W gre wchodzi tylko elektroliza lub szkiełkowanie.
Cyrograf15 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Aby uwidocznić bicia proponuje po wstępnym szczotkowaniu drobny papier ścierny. Drobny znaczy co njmniej 600 na kawałku płaskiej deseczki i ręcznie czyścić na mokro.Wojtek
Cyrograf15 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Szkiełkowanie to powedzmy coś jak piaskowananie.Wojtek
GeneralRemek Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Ocet to kwas, po kwasie jeszcze większe wżery będą. Zdecydowane nie.Zdrów.!
samter Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Popieram kolegę wyżej, zrób elektrolizę, łuchy wyjdą jak ta lala"
zebu74 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Miejmy na uwadze to,że skoro rdza narobiła szkód zniekształcając denko (wżery),to przy okazji ozwaliła" skutecznie bicia.Jeśli przy elektrolizie bicia nie wyjda to trudno.Można próbować mechanicznie ale marne szanse na to,że bicia wyjdą.pzdr
tedyt Posted December 14, 2009 Author Posted December 14, 2009 Szkoda- ładnie się zapowiadało :( Dzięki za porady-Pozdrawiam- Tadeusz
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.