Jump to content
  • 0

polski orzełek?


ar2san

Question

Posted

Mam prośbę o pomoc w id ptaszka ze zdjęcia. Nigdy się z podobnym nie spotkałem i nie bardzo wiem kto mógł takie nosić. Z góry dzięki.

2 answers to this question

Recommended Posts

Posted
To orzel w emblemacie szeregowych oddzialow samochodowych z roku 1917.Wprowadzony przepisem; ''Umundurowanie polowe Wojsk Polskich'' z kwietnia 1917 r jako emblemat dla oddzialow samochodowych,do noszenia na lewym rekawie munduru,na podkladzie z sukna niebieskiego.Dla oficerow i ochotnikow emblemat byl haftowany srebrnym bajorkiem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information