desmo_sm Posted December 4, 2009 Author Posted December 4, 2009 Jak myslicie X-terra505 będzie głebsza na monetki od Ace250?
desmo_sm Posted December 4, 2009 Author Posted December 4, 2009 hehe, no bo ACe jest deko za płytki.Dzisiaj jade do sklepu po zakup nowej wykrywki i...za 1999pln oprócz X-terra505, jest też White's Prizm 6T.który byście wybrali?, kopie jedynie drobnicę monetkową.
Aliens Posted December 4, 2009 Posted December 4, 2009 te Prizmy to chyba stosunkowo nowy sprzet wiec nie wypowiem sie na temat ale cos słyszałem ze nie są takie złe ale niech wypowiedza sie ci co maja
BRAT_MIH Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Pewnie już kupiłeś, ale Ace jest płyciutki, chociaż niezły. X-terrą będziesz kopał dwa razy głębsze dołki i będziesz zadowolony.
desmo_sm Posted December 7, 2009 Author Posted December 7, 2009 No własnie jeszcze nie kupiłem bo powstał dylemat X505 czy Prizm 6T.
desmo_sm Posted December 9, 2009 Author Posted December 9, 2009 I zakupione,X Terra 505, zdziwko mnie wzięło jak zobaczyłem pudełko. Małe takie myślę co to, wykrywacz w tym jest? Złozyłem go sprzęt wydaje się być mocno solidnie wykonany nic nie trzeszczy sztyca sztywna, wyświetlacz duzy i czytelny. Cewka podwójne D, ciekawie wygląda jak kierownica od trabanta :). Śpiewa jak kanarek bo tyle ma różnych dźwieków. Zobaczymy na polach co pokaże.BRAT_MIH, jak ustawiałeś terre do gruntu, bo pisałeś gdzieś że mały problem Ci to sprawiało.
oleq Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Witam szanownych kolegów Czy możecie podać mi zasięgi dla monet 5gr, 1zl i 5zl?Chcę zestawić je z zasięgami xterry 70, ponieważ jak niektórzy twierdzą zasięgi obu wykrywaczy są identyczne...Oczywiscie ustawienia czulosci na max i testy powietrzne"Pozdrawiam
desmo_sm Posted December 10, 2009 Author Posted December 10, 2009 zrobie dzisiaj jakies testy w powietrzu.
Zwierzu Posted December 10, 2009 Posted December 10, 2009 desmoZrobiłes testy? :).Jestem, ze sie tak wyraze,nimi zainteresowany. :)
desmo_sm Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Zwierzu tak na szybko zrobiłem z monetami 1,2,5plm 5groszy n ie mia lem akurat. Wykrywacz połozyłem na podłodze i niestety wzbudzał się od wszelakiego żelastwa w podłodze i elektroniki w pokoju. mierzyłem centymetrem kraweieckim i 2,5pln wyczuwa je z około 28-30cm a 1pln z około 27. Z tym że 30cm to sygnał jest krańcowy juz cichy i krótki. W ziemi wiadomo ze będzie mocniejszy przy tej głębokości. Ale test powtórzę dziś juz dokładnie zbadam tez jakieś boratynki czy inne z epoki.Muszę tylko znaleźć lepsze miejsce bez zakłuceń.dzisiaj wieczorem może wrzuce tutaj.
desmo_sm Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Zresztą z tego co się teraz orjentuje to X70 ma zakres czułości do 30 a 505 ma do 20 wiec może 70ka będzie o pare cm głebsza
oleq Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 desmo wielkie dzieki - nie każdemu tak sie chce działać dla społeczności- . Czekamy na testy innych użytkowników i KONKRETNE potwierdzenie albo obalenie mitu ze xt 505 ma zasięgi takie jak xt 70!!!Pozdrawiam
PUMA1 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Ja mierzyłem na starszej X-Tera 30 i wychodzi mniej więcej tak 1 złoty 25 cm 2 złote 27 cm 5 złotych 28 cm na standartowej cewce 22 cm. Mierzyłem takie sygnały które były wyraźne i dawały by sygnał głosowy pewny do zidentyfikowania go.
desmo_sm Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 X-Terra505 cewka 2D 7,5Khz, czułość MAX20testy w powietrzu.1gr 25cm5gr 27cm1zł 28cm2zł 29cm5 zł 29cm--------------z epokiSzeląg -Cu, Jana Kazimierza(boratynaka) 24cm1 kopiejka -CU, 26cm2 grosze SAP -AG 28cm20 kopiejek -AG, 28cm10 groszy 1840 -AG, 27cmczułość 18, należy odjąć od wyniku 2 cm
desmo_sm Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Fajne jest w tym wykrywaczu jego selektywność i miękkość sygnału dźwiękowego, w porównaniu z moim poprzednim ACE250.Ze zbieraniny sygnałów w jednym miejscu jestem w stanie drobnymi ruchami wyodrębnić ten który mnie interesuje. Naprawde fajna wykrywka.
BRAT_MIH Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 http://www.thesaurus.com.pl/Tu masz dużo odnośnie poszczególnych producentów i o Minelabach osobny dział.
oleq Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=663464#967344ZAPRASZAM
PUMA1 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Witaj desmo_sm . Takie pytanie do Ciebie na fotce nie masz standardowej cewki tylko masz cewke typu dd . Napisz czy kupiłeś cewkę typu DD jaką dodatkową czy dostałem w standardzie z dopłatą do niej .I którą wybrałeś cewke na jakiej częstotliwości działa ta typu DD co posiadasz.
BRAT_MIH Posted December 15, 2009 Posted December 15, 2009 Jak ja kupowałem to była w zestawie DD tylko.
desmo_sm Posted December 20, 2009 Author Posted December 20, 2009 PUMA1, tę cewkę dostałem w zwstawie to jest podwójne D 7,5Khz
Sobiepan Posted February 1, 2010 Posted February 1, 2010 I jak tam z perspektywy czasu oceniasz przesiadkę desmo_sm? Pytam, bo stoję przed podobnym wyborem, a głowa puchnie od opinii...
desmo_sm Posted March 13, 2010 Author Posted March 13, 2010 Powiem Tobie że jest bardziej selektywny i głębszy. Jesteś w stanie odczuć bardziej subtelne różnice między wykrywanymi przedmiotami. Bardziej mi się podoba, ale na początku przeraża duża ilość dźwięków podczas gdy ace ma 3.Jak masz możliwość to kup bo warto.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.