Skocz do zawartości

Polonia Restituta


H2HSnake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kto z was oglądał ten film? (jest dostępny na Youtube) co o nim sądzicie, czy reżyser dobrze oddał realia? czy pod cenzurę PRL ten film zrobił? co tam jest przekłamane i przekręcone? czy może da się ten film traktować jako lekcja historii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oglądałem jeszcze w poprzednim ustroju, uczucia mieszane, najbardziej utkwiła mi w pamięci smętna pieśń (Niemena) i cmentarne widoki (chyba na wstępie filmu). Chyba jednak ze względu na poglądy polityczne jednego z aktorów (grał Piłsudskiego całkiem dobrze, jakby się z nim utożsamiał) i reżysera, nazywano w niektórych kręgach ten film Polonia prostituta" (przepraszam za wyrażenie, ale tak było, pisano tak w prasie podziemno-niezależnej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ache te zakręty historii, i pomyśleć ze ten reżyser to teraz taki gorący patriota...aczkolwiek muszę przyznać że jego film o 1 dywizji Pancernej Maczka bardzo mi się podobał, i nie był wcale pod PRL robiony aż tak bardzo.Przynajmniej tego nie zauważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie