Skocz do zawartości

Warunki techniczne czapki KOP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie czy ktoś wie bo mam takiego starego czapnika co szyje wiele rzeczy i planuję uszyć czapkę KOP.
Na stronie http://www.weu1918-1939.pl/piechota/mundury/czapka_kop/departament_piechoty_wyposazenie_czapka_kop.html
znalazłem informację ogólną nt. konstrukcji. Moje pytanie dotyczy koloru szmaragdowego wokół denka. Czy ktoś może mi pokazać jaki to był dokładnie odcień? Pyt. nr 2: z jakiego materiału wykonany był otok i czy był zdejmowany czy wszysty na stałe tak jak w rogatywce? Pana administratora proszę o umieszczenie mojego posta:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Artykuł w Odkrycy" jest bardzo ciekawy ale trudno jednak będzie na jego podstawie uszyć czapkę. Przy okazji..
W podanej przez autora bibliografii jest następująca pozycja : Kukawski L. O barwie Korpusu Ochrony Pogranicza mało i żle" [w:] Arsenał Poznański".
Czy ktoś orientuje się w którym numerze Arsenału Poznańskiego" znajduje się ten artykuł p. Kukawskiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundurowy, jesli nie dostales dotad tej pozycji to kak podasz mi na priva adres pocztowy (nie e-mail) to wysle Ci ksero. Scisle mowiac potrzebne Ci sa zalaczniki 1 i 2 do pozycji 15:189 w Dzienniku Rozkazow Jawnych M.S.Wojsk. 1936: Dep. Dow. Og. 1590 -2-7 P. U. Czapki garnizonowe okragle dla zolnierzy pulkow szwol. i K. O. P. Rekawice skorzane z mankietami dla oficerow kawalerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie