Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mundurowy

Warunki techniczne czapki KOP

Recommended Posts

Witam! Mam pytanie czy ktoś wie bo mam takiego starego czapnika co szyje wiele rzeczy i planuję uszyć czapkę KOP.
Na stronie http://www.weu1918-1939.pl/piechota/mundury/czapka_kop/departament_piechoty_wyposazenie_czapka_kop.html
znalazłem informację ogólną nt. konstrukcji. Moje pytanie dotyczy koloru szmaragdowego wokół denka. Czy ktoś może mi pokazać jaki to był dokładnie odcień? Pyt. nr 2: z jakiego materiału wykonany był otok i czy był zdejmowany czy wszysty na stałe tak jak w rogatywce? Pana administratora proszę o umieszczenie mojego posta:)

Artykuł w Odkrycy" jest bardzo ciekawy ale trudno jednak będzie na jego podstawie uszyć czapkę. Przy okazji..
W podanej przez autora bibliografii jest następująca pozycja : Kukawski L. O barwie Korpusu Ochrony Pogranicza mało i żle" [w:] Arsenał Poznański".
Czy ktoś orientuje się w którym numerze Arsenału Poznańskiego" znajduje się ten artykuł p. Kukawskiego ?

Może po prostu lepiej poszukać innych WT, ale dotyczących czapki typu angielskiego. Reszta to tylko detale dotyczące koloru sukna, wypustek i ozdób na czapkę.

Arsenał Poznański", 2002 r. nr 1,
Wzór czapki okrągłej został określony Dz. Rozk. MSWOj. w 1936 r. pod poz. 189. Na pewno jest dostępny w CAW.

Mundurowy, jesli nie dostales dotad tej pozycji to kak podasz mi na priva adres pocztowy (nie e-mail) to wysle Ci ksero. Scisle mowiac potrzebne Ci sa zalaczniki 1 i 2 do pozycji 15:189 w Dzienniku Rozkazow Jawnych M.S.Wojsk. 1936: Dep. Dow. Og. 1590 -2-7 P. U. Czapki garnizonowe okragle dla zolnierzy pulkow szwol. i K. O. P. Rekawice skorzane z mankietami dla oficerow kawalerii.

• Create New...

Important Information