Skocz do zawartości

Wojskowa Służba Wewnętrzna


rico von shmit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam, mam pytanie, gdzie można znaleźć jakies informację na temat WSW, struktury, zadań, dowódców, wyposażenia i takie same informacje na temat poprzedniczki WSW, Informacji Wojskowej. Chodzi mi tu o ksiązki, artykuły, rozkazy, wytyczne itp. Pisze pracę licencjacką i te informację sa mi potrzebne. Będę wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex 300 tu wiecej o tej zasłuzonej dla niepodległosci i suwerenności Polski słuzbie.pozatym coś mozesz znależć w Centralnej bibliotece wojskowej w WArszawie pewnie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_S%C5%82u%C5%BCba_Wewn%C4%99trzna#Koordynacja_wsp.C3.B3.C5.82pracy_WSW.2FKGB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz, bo tak ciekawe historie ujdą w niepamięć



a propos WSW Nie wiem czy ktoś skojarzy takie nazwisko -

Pułkownika Romualda Zajkowskiego - w 1968 roku dowodził grupą, która zdjęła na gorącym uczynku oficera brytyjskiego wywiadu - sekretarza ambasaby brytyjskiej w W-wie Charlesa Gane wraz z żoną. Widziałem unikatowy materiał filmowy z akcji zatrzymania i rewizji po zatrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiv a kiedy konkretnei byłeś w Mińsku ?. Poza tym jak masz coś ciekawego to zawsze możesz pchnąć przez priv.
Fajnie, że temat ruszył - dzięki wszytkim.Ludzie piszą do mnie na priva i jak coś uzbieram to puszczę na forum.
Na razie nie można pozwolić aby żołnierze WSW byli postawieni na równi z informacją, ubencją i innymi tego pokroju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz czarne litery.
W sumie nie znalazłem wiele pozycji o WSW zwłaszcza obiektywnych bo co do artykółów w stylu WSW to był organ informacji" na poczytnych stronach jest kilka.Nie pamiętam tytułu ale nawet film o formacji - części dochodzeniowej WSW był. Akcja na lotnisku chyba w Dęblinie Klos" jako bohater pozytywny i szpieg z raichu.
Zdobyłem ostatnio regulamin słuzby patrolowej WSW zatwierdzony przez gen KUFLA (przyszedł z informacji ale i również jeden z ostatnich komendantów ŻW przyszedł z WSI) i jak kogoś interesuje to proszę dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jeden z odcinków serialu S- jak szpieg".

Nie powiem, bo robiło to na mnie wrażenie - z jednej strony Płk. (chyba nie pomyliłem stopnia) Zajkowski opowiadający o sprawie, - początek lat 2000, a z drugiej strony unikatowy, odtajniony nakręcony film (chyba w siedzibie WSW w Warszawie)
z czynności przeszukania brytyjskiego dyplomaty przez podwładnych Płk. Zajkowskiego, rewizji osobistego bagażu, zdjęcia wyciągniętych materiałów szpiegowskich i mikrofilmów z rzeczy żony dyplomaty, młody Płk. Zajkowski siedzący przy stole i palący papierosa...

Autorem tego rewelacyjnego cyklu jest Leszek Wasiuta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie - czy do białego pasa żołnierzy WSW kiedykolwiek obowiązywała biała koalicyjka ?

Jak to było dokładnie z noszeniem czapek garnizonowych z paskiem założonym pod brodę ?? - Noszono tak kiedykolwiek czapki na patrolach (lata 60 ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Wulfgar tą swoją politykę i wieczną walkę z Komuną i to jeszcze z tego pisemka Redaktora Janeckiego.

Ludzie ze zdjęć wyżej nie wyglądają na wychowanków Stalina" a i podejrzewam, że w stosunku do siebie odebraliby to jako zniesławienie.

Jesteś Wulfgar w roku 2010 na Forum Odkrywcy, a nie w 1947 w oddziale WiN w lesie koło Białegostoku. Pobudka ! :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie