Skocz do zawartości

[23 sierpnia 2009] Falaise 1944/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no czemu od razu bicie piany- nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę z chęcią wysłucham nowych opinii.

Czyli rozumiem, że z pozoracja pola walki przeznaczona do zniszczenia lepiej, żeby jej w ogóle nie było, niż tworzenie jej w oparciu o nieepokowe pojazdy?

Pozdrawiam
Yuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie. Pozoracja pola walki pod każdym względem jest jak najbardziej wskazana, dodaje smaku, kunsztu i widowiska w rekonstrukcji. tak jak napisałem wcześniej. Można ustawić niemalże wszystko ale odpowiednio trzeba to zamaskować aby nie robiło współczesnego smaczku (to tylko dla nas) bo dla publiczności, która nie jest mocna w temacie nie robi to dużej różnicy i jest jak najbardziej poprawna, ot kupa żelastwa. Pomysł miałeś dobry i uważam że dobrze zrobiłeś ustawiając żuka na polu bitwy żeby uatrakcyjnić scenę. Ciężko mi to wytłumaczyć pisząc, doprowadzamy mundury i szpej do perfektu a poprzez ustawienie pojazdu z góry rozpoznawalnego jako współczesny trochę psujemy ogólny obraz. Z drugiej strony nie dajmy się zwariować nikt nie bedzie wysadzał zabytkowego pojazdu nawet jeśli jest ruiną, ani nikt nie ma czasu i pieniędzy na budowanie super makiet czy domów czy płotów czy też pojazdów do zniszczenia. Należy się takze zrozumienie dla każdego z organizatorów że próbuje zrobić dobre pole walki dostępnymi środkami i naprawdę można się nałazić za takimi rzeczami. I za to chwała każdemu z organizatorów. Podjęli trud zrobienia czegoś z niczego.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wolno dać się zwariować =)

Pozoracja wg mnie była na bardzo wysokim poziomie i raz jeszcze tutaj kieruję podziękowania pod adresem Jacka =)

A tak w ogóle ile tego typu imprez w kraju mogło/może się poszczycić takim wystrojem pola walki" - 2/3?

Wiemy że najłatwiej jest krytykować, ale jak napisał Juri, warto wysłuchać wszystkich opinii ale nie ma chyba sensu rozpoczynać długich monologów pod tytułem czemu tam stał Żuk a nie Opel Blitz".
Impreza udana - UDANA!!!
Oby za rok była jeszcze lepsza!!! =)

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani nikt nie ma czasu i pieniędzy na budowanie super makiet czy domów"

W tym przypadku tegoroczna Stępina też wybiła się moim zdaniem mocno ponad krajową przeciętną. Wiele osób, które były w kamieniołomie pierwszy raz dało się nabrać, że to prawdziwa chałupa i trudno im sie dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie