Jump to content

Obce elementy umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia w armii niemieckiej


Recommended Posts

No to zacznijmy jeszcze raz.
Ta fotka, to prawda czy fałsz?
czy radzieckie elementy umundurowania i uzbrojenia sa przypadkowe czy celowe?
To zdjęcie może być z czasu wojny czy np. fragment filmu propagandowego już powojennego.
Dla porządku dodam, że zdjęcie to występuje w wielu publikacjach ( w tym b. poważnych), dotyczących powstania Warszawskiego.
Najczęściej jest podpisywane:
Hitlerowcy w walce z Powstańcami".

Link to comment
Share on other sites

W innym temacie pojawiło się sporo zdjęć z włoskimi elementami. To akurat dziwi mniej; Włosi byli sprzymierzeńcem III Rzeszy.
I tak, jak Niemcy zasilali swoich sprzymierzeńców swoim sprzętem, tak korzystali również ze sprzętu swoich sprzymierzeńców.
Link to comment
Share on other sites

futrzana czapa (trudno określić czy rosyjska ale zjawisko zabierania ich jeńcom i/lub ściągania z poległych było nader częste, później Niemcy produkowali już swoje własne, od ruskich odróżniały je jedynie orły (wyszywane bądź metalowe) i rzadko sutarz - trójkąt w barwie broni ale praktyka ich zamieszczania nie była zbyt powszechna

Link to comment
Share on other sites

i mała ciekawostka niby Polak gdyby nie podpis z tyłu foty który brzmi: Unserer zugfuhrer in polnischen uniform (gefunden)" czyli - nasz dowódca druzyny/plutonu w polskim mundurze (znalezionym) :) do tego czytałem jeszcze o użytkowaniu mundurów południowo afrykańskich i takichże hełmów tropikalnych oraz brytyjskich przez jednostki DAK, oraz na domysł - użytkowanie ładownic i innego typowego ekwipunku przeznaczonego dla danego rodzaju broni - pepesza, DP etc oraz ekwipunek zimowy - kufajki,czapy, walonki etc do czasu nie otrzymania własnych wyrobów

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information