dado373 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 Pochwa od ?Kobieras dzięki, ładny .. grunt że cały ;) mam już dość kawałków.
dado373 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 Taki nożyk.michał również dzięki za pomoc.Pozdro.
michal16 Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 Zgadza się nóż Luftwaffe wyprodukowany przez rostfrei solingen ( która również obecnie produkuje noże ) został wyprodukowany w 1939 roku.
8total4 Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 tak, sprzed 1850r.szczątki dwururki", nie dam gwarancji, ale zamek chyba kapiszonowy.pozdro!
dado373 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 dzięki total !Jeszcze zapytam na jaki okres go typujesz ?
Goldbaum Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 Jaka huta?Waza do zupy. Sygnatura wałbrzyskiej fabryki Krister Porzellan Manufaktur. Wyrób wyprodukowano w latach 1860-1890 i z wojskiem nie ma nic wspólnego.Choć na broni myśliwskiej się nie wyznaję, to wajcha w dolnej części wskazuje, że śrutówka była łamana, a zatem ładowana odtylcowo (nabój scalony). To raczej dyskwalifikuje zamek kapiszonowy. No i jednak chyba XX-wieczna.Pozdrawiam!
Kobieras39 Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 to że nie ma gapy nei znaczy że nie ma z wojskiem nic wspólnego bo to standartowy wzór zamawiany przez wh i lw
Kobieras39 Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 tfu tfu sorry wielkie za wprowadzenie w błąd , chyle czoła jeszcze raz spojrzałem na zdjęcie cywil;p myślałem że to standartowa waza z głowami lwów
dado373 Posted July 5, 2009 Author Posted July 5, 2009 Dzięki wszystkim za pomocne wypowiedzi.Goldbaum - Tak jak już pisałem na 100% nie była łamana. Wszystko jest całością .. zrobie fotke z góry to się wyjaśni..Cd wazy to dzięki za producenta. Może nie była wyprodukowana dla wojska ale napewno przez nie używana.(wiem po zawartości).Pozdrawiam!
Goldbaum Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 Jeszcze raz zwracam uwagę na wajchę w dolnej części. Przykład łamanej jednostrzałówki na linkuProszę w miarę możliwości o zamieszczanie fotek na forum lub przynajmniej na imageschack-mają tam o wiele dłuższą żywotność niż na fotosiku.Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 00:03 05-07-2009
bigberni Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 Co do porcelanki nic prostszegohttp://www.kpm.de/default.aspx
dado373 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 Szczątki lornetki, zero sygnatur, wojskowe pochodzenie ???
Question
dado373
Jak w temacie.
Taka waza, wyskoczyła w okopie.
35 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.