gudek82 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 Witam, proszę o info na temat tej o to monetki, czy to może jest sreberko, i drugie pytanie tak z ciekawości, jaka jest wartość tej monetkiPozdrawiam
zibol Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_II_Stuart.... Irlandia
gudek82 Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 Kolego mam pytanko czy to jest sreberko, i jeszcze jedno skąd ona na Mazowszu ??
8total4 Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 w tamtych czasach monety miały wartość kruszcową.nie ważne czy miałeś w ręku grosz praski, grosz koronny, litewski, czy habsburski..Grosz był groszem, półtorak półtorakiem, szeląg szelągiem itp.Monety z wielu państw, wędrowały po całej Europie.Stosowano ważenie monet oraz monetę ciętą (połówki i ćwiartki w przypadku wyższych nominałów).pozdro!
gudek82 Posted July 5, 2009 Author Posted July 5, 2009 Koledzy a co wy na to jakbym ją wykąpał w płynie do srebra ?
8total4 Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 a ja nie polecam nic, patyna utrzymuje jej autentycznosc, lepiej widać kontur i naturalnie ją konserwuje.pozdro!
gudek82 Posted July 6, 2009 Author Posted July 6, 2009 Panowie mam pytanie,znacie jakąś stronkę żeby poczytać coś o tej monecie, bo praktycznie nic o niej nie wiem, byłbym wdzięczny za każde info, ja nie mogę się doszukać niczego, nawet nie wiem jak ona się nazywawa
zibol Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 http://www.predecimal.com/p12scottish.htmJakaś pomroczność... 2 pensy Karola I
1000WATT Posted July 6, 2009 Posted July 6, 2009 Ponad wszelką wątpliwość moneta nie jest wykonana ze srebra,konserwacja tylko oliwą z oliwek każdy inny środek po prostu ją zniszczy.Saluto!
gudek82 Posted July 7, 2009 Author Posted July 7, 2009 Panowie a jakieś zdjęcie tej monetki w dobrym stanie to gdzie można poszukać, może ma ktoś jakieś fotki, lub fajne linki
1000WATT Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Kolego Zibol,wydaje mi się,że pierwsza myśl była trafna :)Nie wykluczone,że na stronie Predecimal,British Coins and Collecting wkradł się błąd.http://cgi.ebay.com.sg/After-1649-SCOTLAND-Two-Pence-or-Bodle-KING-CHARLES-II_W0QQcmdZViewItemQQitemZ170311858626http://www.predecimal.com/images/scottish/c1hlfgroatobv.jpeghttp://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_II_StuartGdyby był to Karol 1 moneta wyglądała by tak:http://tjbuggey.ancients.info/europe.htmlhttp://tjbuggey.ancients.info/images/scotchas.jpgJeśli się mylę proszę o korektę.Saluto!
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.