Jump to content

moneta - srebro ?


Recommended Posts

Posted

Witam, proszę o info na temat tej o to monetki, czy to może jest sreberko, i drugie pytanie tak z ciekawości, jaka jest wartość tej monetki
Pozdrawiam

Posted
w tamtych czasach monety miały wartość kruszcową.
nie ważne czy miałeś w ręku grosz praski, grosz koronny, litewski, czy habsburski..
Grosz był groszem, półtorak półtorakiem, szeląg szelągiem itp.
Monety z wielu państw, wędrowały po całej Europie.
Stosowano ważenie monet oraz monetę ciętą (połówki i ćwiartki w przypadku wyższych nominałów).


pozdro!
Posted
Panowie mam pytanie,znacie jakąś stronkę żeby poczytać coś o tej monecie, bo praktycznie nic o niej nie wiem, byłbym wdzięczny za każde info, ja nie mogę się doszukać niczego, nawet nie wiem jak ona się nazywawa
Posted
Ponad wszelką wątpliwość moneta nie jest wykonana ze srebra,konserwacja tylko oliwą z oliwek każdy inny środek po prostu ją zniszczy.

Saluto!
Posted
Panowie a jakieś zdjęcie tej monetki w dobrym stanie to gdzie można poszukać, może ma ktoś jakieś fotki, lub fajne linki
Posted
Kolego Zibol,wydaje mi się,że pierwsza myśl była trafna :)
Nie wykluczone,że na stronie Predecimal,British Coins and Collecting wkradł się błąd.
http://cgi.ebay.com.sg/After-1649-SCOTLAND-Two-Pence-or-Bodle-KING-CHARLES-II_W0QQcmdZViewItemQQitemZ170311858626
http://www.predecimal.com/images/scottish/c1hlfgroatobv.jpeg
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_II_Stuart

Gdyby był to Karol 1 moneta wyglądała by tak:
http://tjbuggey.ancients.info/europe.html
http://tjbuggey.ancients.info/images/scotchas.jpg

Jeśli się mylę proszę o korektę.
Saluto!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information