marecki. Posted July 4, 2009 Author Posted July 4, 2009 zna ktoś legendy o ukrytym indiańskim złocie w stanie Ilinois ? jest ktoś z Chicago co chciałby troche poszukać ?
M164U Posted July 8, 2009 Posted July 8, 2009 Pamietaj szukac mozna i nawet kopac mozna, ale nie na terenie federalnym czy stanowym, tylko na prywatnej ziemi. Podaje link co sie ostatnio stalo w stanie Utah z ludzmi ktorzy kopali indianskie upominki na rzadowej ziemi. Dla tych co nie znaja angielskiego, 100 sztorm-truperow z FBI i innych federalnych agencji uzywajac taktyki nazwanej nawet przez amerykanskiego kongresmena jako aktyka Gestapo" wdarlo sie do domow 12-stu poszukiwaczy za kopanie i sprzedawanie staro-indianskich fantow.http://www.latimes.com/news/nationworld/nation/la-na-artifacts18-2009jun18,0,4663603.storyhttp://www.deseretnews.com/article/705310375/Lawmakers-want-probe-of-artifact-raid.html?linkTrack=rss-30
stangret Posted July 8, 2009 Posted July 8, 2009 Cała ta Hameryka jest zdrowo porypana, nie mówiąc już o super poszukiwaczach". Orgazmu dostają jak srebrną centówkę znajdą, śrubokrętami z trawników monety wydzierają,lament podnoszą gdy na łące kopiesz. Masakra ogólnie. Dziwny kraj, dziwni ludzie. No comments.
M164U Posted July 9, 2009 Posted July 9, 2009 Tam na wlasnej lace nie masz problemu, twoja ziemia to wolnosc Tomku w swoim domku. Fedaralna ziemia i moga byc klopoty, a jak kopiesz na lace sasiada (bez zezwolenia), to oczekuj, ze w najlepszym przypadku bedzie trzeba piszczalka srut z tylka odzyskiwac...
VanWorden Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Na federalnej też można, ale trzeba zdobyć pozwolenie.PozdrawiamVW
M164U Posted July 14, 2009 Posted July 14, 2009 W koncu to jest ameryka, wszystko mozna, tylko trzeba wiedziec gdzie, kiedy, i z jakim glejtem:) O tym troche na stronie sluzb lesnych: http://www.fs.fed.us/r9/cnnf/rec/heritage/metal_detectors.htmlCzyli teoretycznie mozna chodzic z piszczalka i kopac na faderalnej ziemi ale nie wszedzie. Z reszta tak jak w wiekszosci krajow na tej malej planecie, na znanych terenach archeologicznych (lub znanych miejscach i polach walk) kopac nie wolno ( i na tych nie znanych tez nie). W tym byl problem z ludzmi z mojego poprzedniego postu. Ale jak sie chce to mozna. Mozna nawet na faderalnych i stanowych ziemiach szukac zlota lub diamentow(w skali rekreacyjno-turystycznej). Tu przyklady:http://www.craterofdiamondsstatepark.com/http://dnr.alaska.gov/parks/units/indmine.htmhttp://www.parks.ca.gov/?page_id=496A zeby bylo weselej to nawet jak nie mozesz kopac na danym terenie parku narodowego to zawsze mozesz bawic sie w kowboja i nosic swojego nabitego Colta (albo Visa) pod pazucha, albo jakas inna armate i nikt nie moze sie doczepic, bo jest to legalne. http://www.doi.gov/news/08_News_Releases/120508.htmlhttp://www.venturacountystar.com/news/2008/dec/06/new-regulation-allows-concealed-weapons-in-parks/
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.