Saper93 Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 Witam!Ostatnio troche szukałem i mam 2 takie ciekawe rzeczy do ID. Pierwsza z nich to wpinka, napisane ma:FRIEDRICH DEUTSCHER KAISER"Wie ktoś może co to za wpinka, a jakiego moze byc okresu, kto ja nosil, za co sie ja dostawalo? Pozdrawiam!
Saper93 Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 No i jeszcze taka jakby obraczka, napisane ma: VII <orzełek w koronie> 49-27 32 " ( 32 jest pionowo, reszta poziomo)Sory za jakosc zdjec. Pozdrawiam!
Gniewkos Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 twoja wpinka" chyba była kiedyś monetą, a obrączka jest ptasia, na wpince" jest jakaś druga strona?
Saper93 Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 A ta obraczka to z jakiego okresu? Wpinka napewno jest fabrycznie" wpinką. Z tyłu jest slad po ułamanej igle i wklesły napis i rysunek taki jak na drugiej stronie. Pozdrawiam!
Gniewkos Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 pokaż zdjęcie wpinki, obrączka polska, rok chyba 32, 49-27 chyba numer okręgu ale specjalistą nie jestem
Saper93 Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 Na zyczenie, 2 zdjecia, lepsza jakośc. Pozdrawiam!
meteor1 Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 Jeśli to ten sam Fryderyk" to wpinka będzie pochodziła z 1888 roku
PG Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Pewnie kolega Meteor ma rację i jest to kolejna wpinka upamiętniającą śmierć cesarza
Cowboys From Hell Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 Co do obrączki to jeśli jest z gołębia to data powinna być wybita w poprzek obrączki.
Barthez Posted July 5, 2009 Posted July 5, 2009 Kiedyś znalazłem takie cudeńko,to Kaiser Wilhelm I (ostatni monarcha niemiecki 1871-1888).To medal upamiętniający,na monecie jest ta sama postać.
Saper93 Posted July 5, 2009 Author Posted July 5, 2009 Czyli wpinka unikat :D Co do obraczki, jest ona z 1932r :D Wielkie dzieki i pozdrawiam!
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.