Jump to content
  • 0

100-letnia łuska


EAGLE11

Question

Posted

Witam!
proszę o identyfikację. Chętnie usłyszę wszystkie informacje jakie można z niej odczytać. Podejrzewam że ma jakiś związek z I wojną światową...

3 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Dziękuje bardzo, niewiem jak wy to robicie :P
Jeszcze chciałem zapytać:
1.W jakiej broni ta łuska(nabój) była najczęściej używana?
2.Czy możliwe jest aby nabój, przeleżał 5 lat w magazynie (od 1909 do 1914) i został wystrzelony podczas I WŚ?
3.Czy wojska austriackie stacjonowały, miały jakieś potyczki w okolicach Radomia(bo tu właśnie mieszkam i namierzyłem łuske, co ciekawsze bez wykrywacza :) )

Kilkaset metrów od mojego domu jest cmentarz z I WŚ, ale absolutnie od nikogo nie mogę uzyskać jakiś dokładniejszych informacji np.Jakiej narodowości są żołnierze tam pochowani :/.
Posted
1. Poczytaj o Karabinku Mannlicher (np. wz. 95)
2. Było to powszechnie stosowane, amunicja to nie mleko w kartonie z okresem ważnosci 3 mies.
3. Jak najbardziej walczyły tam Wojska Austriackie, wspomagając Korpusy pruskie.
pozdrawiam!
Posted

Witam!
proszę o identyfikację. Chętnie usłyszę wszystkie informacje jakie można z niej odczytać. Podejrzewam że ma jakiś związek z I wojną światową...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information