Jump to content
  • 0

REGULAMIN - przeczytaj przed dodaniem tematu!


Swiety82

Question

  • 0

 

 

W wyniku ostatniej rozmowy pomiędzy moderatorami, będziemy starali się zwiększyć poziom merytoryczny jak i wartościowy wątków na forum.W dziale Identyfikacja oczywiście w dalszym ciągu obowiązuje regulamin nakreślony przez mietka, a ponadto:


1. Unikamy zdrobnień w nazywaniu wątków - nie zdjątko, łuseczka, porcelanka itp... dlaczego? Ponieważ wyszukiwarka w takim wypadku nie pokaże dosłownie nic - a dział ID ma być kompendium wiedzy o znaleziskach a nie formą pomocy w jedną stronę - do usera - przy identyfikacji znalezisk.

2. Nie umieszczamy w nazwach tematów sformułowań: "Proszę o ID", "coś do ID", "ID", "Identyfikacja" czy "Do identyfikacji", "dziwny", "ciekawy" i podobnych. Zamiast tego staramy się opisać w miarę dokładnie prezentowany przedmiot. Zamiast nazwy "Ciekawa puszka" sprecyzujmy - "Metalowa puszka"

3. Proszę uważać na błędy ortograficzne, składniowe, stylistyczne, "ogonki" czyli: "ą", "ę", "ś"

4. Nie nadużywamy znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter - szczególnie w nazwach tematów.

5. Komentarze które będą obrażać w jakikolwiek sposób innych użytkowników, prowokujące kłótnie, drwiące czy całkowicie pozbawione sensu (w tym również "kasztanienie" nic nie wnoszące do tematu) będą nagradzane bez ostrzeżenia. Dział IDENTYFIKACJA to kompendium wiedzy a nie forum onet'u.

6. Każdy post mający na celu identyfikację pod kątem odsprzedaży musi zostać oznaczony tagiem [Sprzedaż]. W ten sposób osoby które poświęcają czas na identyfikację będą mogły same podjąć decyzję czy chcą pomóc czy nie. Jeżeli znajdzie się osoba która ten nakaz będzie łamała zostanie usunięta z forum.

7. Zdjęcia należy wgrać na serwer Odkrywcy a więc bezpośrednio na forum, linki do zdjęć na zewnętrznych serwerach będą usuwane (forum obsługuje pliki w formacie .jpg)

8. Proponuję przed umieszczeniem wątku w dziale ID o zapoznanie się z innymi działami. Przedmioty, które mają swoje działy do identyfikacji a umieszczone w dziale "Identyfikacja (bez numizmatów)", będą blokowane lub przenoszone do "Dołka".

 

 

 
Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 22:54 13-11-2014
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information