Skocz do zawartości

Ulubiony autor


Teges

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakichś ulubionych autorów piszących książki wojenne, chociaż nie tylko? Za co ich cenicie? Moim ulubionym autorem militarnym" jest Cornelius Ryan. Człowiek który we wspaniały sposób przedstawia historię na szczeblu ogółu, ukazując przy tym przeżycia biorącej udział w opisanych wydarzeniach jednostki. Drugi faworyt to Andrzej Sapkowski, który w sadze o Wiedźminie wykreował świat taki, jakim go widzimy na co dzień, a nie wylukrowany i wyróżowiony, jak w wielu książkach z dziedziny fantastyki. Może niektórzy powiedzą, ze temat nic nie wnosi do forum, ale jestem ciekaw, jakie książki i autorów polecacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Cornelius Ryan jest dobry. Czytałem Najdłuższy dzień" i O jeden most za daleko", to o operacji Market Garden, wiecie w Holandii, największy desant spadochronowy w czasie 2 wojny światowej, który skończył sie porażką Aliantów. Jak nie wiecie to polecam te pozycję. Najdłuższy dzień" to o operacji Overlord, desancie morskim w Normandii tj we Francji, 6 czerwca 1944 roku. Ciekawym jak się ta operacja skończyła, kto zwyciężył polecam tę książkę. Zachęcam do przeczytania bo nie będę raczej tutaj opisywał jaki miały przebieg te operacje. Długo bym pisał, a raczej nie mam na to teraz czasu, bo muszę iść roztroić choinkę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie