Skocz do zawartości

PANCERNA PIĘŚĆ WP III RP


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to mnie ten artykuł rozśmieszył: jeżdżą sobie chłopaki przestarzałymi maszynami i cieszą się jacy są fajni. Szkoda, że nie napisano tam jeszcze Co prawda twardy jest o jakieś 30 lat przestarzały, ale z T34 poradziłby sobie bez problemu". Podsumowując - jaka armia taka i jej pancerna pięść.
Z drugiej strony trochę mi się ciśnienie podniosło: jaka gruba forsa z naszych podatków idzie na zabawy generałów.

A na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie. Jak patrzę na polskie mundury, to mam wrażenie, że projektował je jakiś dresiarz. Nie mówiąc już o amerykańskim" pseudokamuflażu, który spiera się po pierwszym praniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolejna elitarna z nazwy dywizja. Ile byśmy wytrzymali w razie konfliktu zbrojnego tydzień, a może dwa. Pewnie ta doborowa jednostka osłaniałaby wycofywanie się naszych poubeckich „elit” gdzieś hen na zachód. Ehhh, miło, chociaż popatrzeć na to, że wiedzą jak posługiwać się tym „sprzętem”. Biedny kraj i biedna armia, czyli taki nasz dziejowy standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy ss twardy również może się caluśki zanórzyc. W Wędrzynie jest nawet zbiornik przeznaczony do takich prób w ramach szkolenia (przynajmniej był jeszcze w 2000r.) Sprzęt faktycznie przestarzały,ale widzę,że mimo tego niektórych potrafi jeszcze zaskoczyc ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak jest z nami zle, i taka bieda, i tak zle jesteśmy wyszkoleni to może powinniśmy rozwiazać wszystkie jednostki wojskowe, posłać chłopców do domu żeby się nie męczyli, sprzedać cały ten przestarzały sprzęt Mozabikowi, i za otrzymane dolary kupić jedną a dobrą bombke od Północnej Korei (no bo ci to mają armie) i w formie Idola raz do roku głosować na członków tego forum (no bo kto inny jest bardziej wykfalifikowany), aby ten co wygra trzymał pod łóżkiem teczke z czerwonym guzikiem, i wrazie ataku we wroga pierdu i po wszystkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni pisujący tutaj !
Czasem warto zastanowić się co i jak piszecie .
Tak, zarówno Twardy jak i leopardy moga pokonuwać przeszkody woddne w zanUrzeniu ale po przygotowaniu , w przypadku Leoparda jest montaż masztu-komina zasysającego powietrze do komory silnika , przedziału bojowego , filtrów powietrza silnika i (choć nie zawsze) rury ewukuacyjnej montowanej na otwarty jeden z włazów wieży czołgu .
Z tego co wiem z Twardym jest to bardziej skomplikowane .
Próby poligonowe z użyciem osprzętu do pokonywania przeszkód wodnych w zanUrzeniu odbywają się również w warunkach poligonowych ( u nas w Polsce) najpierw sięgnijcie po słownik ortograficzny , potem sobie poszukajcie gdzie taki poligon się znajduje.
Żenadą jest jak niektórzy kładą" to co piszą ortografią na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej chyba , że zaczeły tu pisać przedszkolaki . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć pojawi jakakolwiek dobra informacja o stanie Wojska Polskiego to zaraz padają głosy eeebllee..cieniasy wytrzymają dwa dni. Twardy jest o 30 lat do tyłu i tylko z T34 by miał szanse hahahha.
Idę wzorem niektórych kolegów pograć na kompie w czołgową strzelankę zdobędę doświadczenie, aby potem móc pisać na forum o czołgach hahaha i tym dowcipem kończę odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę następny, którego rażą błędy innych, a sam po polsku nie umie pisać. Z góry uprzedzam, że jeśli chcesz jeszcze przyczepić się do stawiania c" zamiast ć" to Ci powiem, że używam czasem wadliwej klawiatury, w której ć" nie postawi nawet tak wybitny znawca ortografii, jak Ty. Takie słowa jak: pokonuwać", woddne", ewukuacyjnej" w naszym języku nie występują podobnie jak zresztą mój órek", natomiast zaczeły" piszemy zaczĘły" cwaniaczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudy ! ( jakże niezwykle gramatycznie napisany nick) młodzieńcze naucz się odróżniać literówki od błędów gramaycznych a za literówki przepraszam , jak widać (c)Hudy jakoś Ć Ci wychodzi ...
Ad rem czołg Twardy to unowocześnienie i rozwinięcie czołgu T72 skonstruowanego na przełomie lat 60 tych i 70 tych , Leopard 2 to konstrukcja z końca lat 70 tych ( niemcy po upadku współpracy z USA samodzielnie zbudowali Leo2 natomiast amerykanie Abrahmsa) więc pisanie o tym , że jakaś konstrukcja to starocie to bzdet . ani amerykanie ani niemcy ani my ( o zgrozo) nie pokazali żadnego nowego czołgu . Owszem istniejace są modernizowane i to czynią wszystkie armie świata. A ty Hudy świety nie jesteś zanórzyc" , więc podąż tym tropem... skoro były żołnierz pisze Ó" w zanurzyć to po jakiego diabła jełopom lepszy sprzęt? dla troglodytów w zupełności wystarcza pałki i kamienie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=OzRLrh2_0Rs pod tym linkiem przeprawa POLSKICH Leopardów po dnie Odry , wozy mają inną niż ja wcześniej opisałem opcję, posiadają rurę ewakuacyjną na włazie dowódcy czołgu , która jednocześnie pełni rolę komina dla świeżego powietrza do przedziału silnikowego i załogi . Jasne Człowieku Śniegu tylko na temat ;) nie zapominajcie że co innego jest zdolność pokonywania przeszkód wodnych przez brodzenie a co innego przez zanurzenie ;)
Co do Twardego wcale nie jest taki zły skoro kupiło go kilkanaście państw od nas. Zgoda, jest w porównaniu z angielskim , niemieckimi , franuskimi tani ale czy oby napewno kiepski ? Nie wiem czy pamiętacie że podczas akcji Pustynna Burza " jednostki pancerne sprzymierzonych obawiały się tylko jednego wroga - gwardii saddama uzbrojonej w T72M wyprodukowane w Polsce .
P.S. polecam w sobotę program Było ,nie minęło" będzie ciekawy temacik co prawda nie pancerny ale ciekawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już dobrze. Myślałem Toratoratora, że od początku do mnie pijesz. Dyskusja mnie zaciekawiła, bo sam 8 lat temu za szweja służyłem na Twardzielu w Świętoszowie. Nie zapomnę nigdy nocnych strzelań ze 125-ki i widoku całego batalionu jadącego na poligon czołg za czołgiem :). Tak na marginesie z moim nickiem jest jak z Włatcami móch". pozdrowienia dla wszystkich czołgistów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto w MONie niebył niech sie jara ,ja byłem w czasie gdzie jeszcze trza było z...ć to i wspomnienia zostały różne pozdro z lata91 a w konfrontacji czy z niemcami czy z rosją to i tak mamy szanse jak w 39 z tym naszym sprzętem tylko ludzie sie niezmieniają bo polak to dobry żołnierz !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów mymusiło u mnie taką reminiscęcję ; mieszkam i żyję (od urodzenia)w Lublinie , były tu 2 jednostki , obecnie jedna , za komuny wcale nie było lepiej w tych jednostkach w latach 80tych były tu T34 i kilka T55 dopiero schyłek lat 80tych przyniósł przezbrojenie na T72 a obecnie są Twarde , miałem okazję wielokrotnie być w tej jednostce w T72 wszystkie przyżady i opisy były po rozyjsku !
Lublin nie był jednostką liniową ( na szczęście) teraz niby obecna jednostka takową jest.
Lepszy sprzęt był rozmieszczony wzdłuż granicy zachodniej kraju ( i większość jednostek) tu zaś dobijano relikty przeszłości . byłem, widziałem ( więcej nie napiszę) Twardego , na nasze warunki nie ma się go czepiać , takie jest moje zdanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie