Skocz do zawartości

Bataliony Obrony Narodowej w 1939roku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie:
Dwóch moich pradziadków brało udział w wojnie obronnej w 1939roku w Bon Kościan i chciałbym się dowiedzieć ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć , jakiego umundurowania używały owe formacje, jakie mieli hełmy i czy wyposażenie (plecaki, menażki ,manierki itp.) różniło się od wojsk regularnych.
Chciałbym powoli zrekonstruować takie umundurowanie i wyposażenie. Obaj dziadkowie byli w stopniu kapral sanitariusz.
Kiedyś troszkę ich o to wypytywałem , ale niestety pamięć już nie ta...
Teraz już jest to niemożliwe ,gdyż oboje odeszli z tego świata choć w sędziwym wieku:
Stanisław zm. 20 lipca 2006 (dwa miesiące mu zabrakły do 100lat)
Ignacy zm. 12 października 2006 przeżywszy 103 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem jak sie ma zbiegiem okolicznosci pod reka :). A wogole nawet dla regularnego wojska, tabele naleznosci materialu uzbrojenia przewidywaly surugowanie pistoletow bagnetami u podoficerow sluzbowych jezeli ich zabraklo, wiec noszenie takowych przez podoficerow san ON wydaje sie wiecej niz prawdopodobne.

Tak dla precyzyjnosci, to ze na podanej ponizej karcie mundurowej nie ma helmu jeszcze nic nie dowodzi bo helm byl czescia materialu uzbrojenia. Ale na wszystkich znanych mi zdjeciach, zolnierze tego baonu wystepuja tylko w czapkach polowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie