Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 13


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe są zdjęcia czechosłowackiego samolotu. To Dęblin (też Fokkery). Są jeszcze tu na forum zdjęcia czechosłowackiego samolotu też w Dęblinie w hangarze - tam jest chyba Aero 100 czy 101. Może ten, który jest tutaj to ten sam albo inny - według Jerzego Pawlaka do Polski uciekły 3 załogi: 2 na Letovach i 1 na Aero - widać, przynajmniej jeden taki samolot trafił do Dęblina i nawet go nie przemalowali. Podobny czechosłowaccy piloci latali we wrześniu na Potezach i RWD 8 - ciekawe czy próbowali użyć ten swój samolot?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wnioskując po literze U na spodzie PWS-10 to może być lotnisko Szkoły Wyższego Pilotażu w Ułężu, a nie Dęblin.

Skrzydło z Czechosłowackim znakiem rozpoznawczym widoczne jest również na zdjęciu z 2009-07-07 20:16:06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę do szanownych kolegów internautów o identyfikację rozbitej maszyny. Zdjęcie trafiło w mojej ręce przez przypadek. Znam miesiąc i rok wydarzenia tj. lipiec 1930 r. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2009-07-14 10:54:25
Cyt.: Witam, mam prośbę do szanownych kolegów internautów o identyfikację rozbitej maszyny. Zdjęcie trafiło w mojej ręce przez przypadek. Znam miesiąc i rok wydarzenia tj. lipiec 1930 r. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie."
Widoczne godło należało do 63 ET (Obserwacyjnej)a co za tym idzie widoczny samolot to R-XIII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki Wojtek1 za odpowiedź i potwierdzenie moich przypuszczeń Sprawa jest szalenie interesujaca, bowiem jak interesującym się polskim lotnictwem w 20-leciu jest wiadomym, tych maszyn wyprudukowano w latach 1929-1930 niespełna 7 egz. Malowanie w jakim jest rozbita maszyna jak zdążyłem się zorientować w literaturze przedmiotu także jest unikatowe. Dzisiaj dowiedziałem się, że zachowały się jeszcze dwa zdjęcia z tego wypadku. Sprawa poznania dziejów tej maszyny jest w toku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie