Skocz do zawartości
  • 0

Karabin AN 1777 ?


torba5

Pytanie

WITAM NO NIBY AN 1777 TYLKO JAKBY KRÓTSZY WSZYSTKO WYGLĄDA NA ORYGINALNE I NIE KOMBINOWANE TYLKO W ORYGINALE BĄCZKI BYŁY TRZY TU WYGLĄDA TO TAK JAKBY TAK MIAŁO BYĆ ZERO INGERENCJI NO CHYBA ŻE PRZEROBIONY W EPOCE ALE PO CO ?? PROSZE O OPINIE NO CHYBA ŻE TO JEST WOGÓLE 1777 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie i za możliwość podzielenia sie swoją wiedzą,co do drugiego karabinu będe miał go fizycznie w środe jutro postaram sie zamieścic jego foty które już mam ale musze je pomniejszyć co do planowania chciałem odświerzyć osade ale nie wiem czy jest to jeszcze możliwe do tej pory robił to dla mnie zaprzyjaźniony zakład renowacji antyków ale w tym przypadku sam nie wiem ale dobra wpierw dam foty a potem poczekam na opinie
pozdro Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki tak myslałem,prawdopodobnie po dorobieniu osady zostanie u mnie lub zostawie go jako rezerwe części zamiennych :),mam jeszcze troche luźnych dupereli ogólnie od czarnoprochowców ale jest w nich pare części od 1777 czy moge załączyć punce do identyfikacji,pytam bo nie chce przeciągać struny :)
pozdro Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi myślę, że w tym wypadku lepiej dorobić całe drewno. Ze zdjęć wynika, że kolba i tak jest dosztukowana.
Łoże koło lufy i zamku to niestety masakra.
Karabin nie jest jakimś rarytasem i oryginalne kolba w tym stanie nie podnosi jego wartości.
ALe wszystko zależy jak oceniasz tę flintę i jakie masz wobec niej plany.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 09:00 20-05-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin jest oryginalny to nie ulega wątpliwości fakt jest troche nietypowy większość częsci jest puncowane ale też jakoś nie tak jak powinno być od spodu lufy są numery oraz rzymska II te foty zrobie jutro dzis już nie miałem ochoty teraz troche bić dziwnie momentami arabsko mi zalatuja ?? nie jestem wielkim znawcą ot po prostu widziałem ich już kilka i do pewnyvh rzeczy przywykłem tu jest inaczej ??
oczywiście za wiedze bardzo dziękuje sam postaram sie teraz troche poszperać dzięki kolegi informacją i wiedzy,mam jeszcze jedno pytanie mam jeszcze jeden 1777 ale jest w dość opłakanym stanie głownie jeśli chodzi o osade wszystkie metalowe części są ok ale też by sieprzydał fachowiec żeby to wyciągnać czy jest firma czy ktoś kto sie tym zajmuje pozdro Rafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foty tej drugiej armaty,wiem że kolba dorabiana jeszcze nie widziałem jak ,nie dam rady pojechać po niego w tym tygodniu jak na razie tylko poglądowo lepsze zdjęcia moge dostać pytanie czy ratować to tak jak jest czy zamówić kopie osady a jak ratować to gdzie i u kogo
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie