Skocz do zawartości
  • 0

Kilka różności do ID


Wyro

Pytanie

Nie wiem czemu ten wątek administrator usunął... Mam nadzieję, że to przypadek. A więc taki guzik. Poza tym, ze Mounchaimer Mlodszy to jaka to szkoła i czy ten wzór ktos znajdzie w katalogu (podoby widzialem w necie)? jaki to dokładnie okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy guzik to guzik uniwersalny dla szkół wojewódzkich okres do 1837 -Królestwo Polskie.Potem wzór nieprodukowany bo województwa zastąpione zostaly guberniami.

http://www.buttonarium.eu/pliki/btrm_015.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, ale to nie Szkoła Wojewódzka, ale Szkoła Wydziałowa. Mają podobny kształt, tylko napis inny. To i w ogóle mają rózne sygnatury. Np. z korona carska, bez itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze posty sie mineły. No własnie tego linka miałem, który zamiesciłeś i to jest fakt guzik wydziałowy, ale inna sygnatura i inny kształt (wieniec). Dlatego interesowałby mnie jakiś katalog, precyzja, może ktoś go znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ten wątek administrator usunął... Mam nadzieję, że to przypadek. A więc taki guzik. Poza tym, ze Mounchaimer Mlodszy to jaka to szkoła i czy ten wzór ktos znajdzie w katalogu (podoby widzialem w necie)? jaki to dokładnie okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie