Skocz do zawartości

Midas- świruje, może ktoś pomoże..


koma150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów. Nabyłem drogą kupna wykrywacz Midas firmy Saper. Uprzejmie proszę znawców i użytkowników tego modelu o pomoc.. Wykrywacz po regulacji (dioda lekko -zaświecona, piknięcia" w głośniku mniej więcej co sekundę- pokrętło zgrubne na wartośc około 7). Wykrywacz w miarę zbliżania się do przedmiotu nie zwiększa stopniowo częstotliwości piknięc, tylko zaczyna wydawac trzaski połączone z miganiem diody wskaźnika, a dopiero po zbliżeniu na naprawdę małą odległośc do przedmiotu zaczyna emitowac ciągły dźwięk. Rozróżnianie metali też nie działa- na mosiężny brelok powinna zapali się mocnym światłem, a ona przygasa i po chwili się zapala, i znowu gaśnie. Wykrywacz również wzbudza się sam. Po regulacji w powietrzu częstotliwośc stuków wzrasta aż przechodzi do ciągłego dźwięku, mimo iż cewka jest z dala od przedmiotów metalowych i źródeł zakłóceń. Czy ktoś wie może co mogłobybyc przyczyną takiego wariowania"?? Z góry dziękuję za pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim miejscu sprawdzałeś wykrywacz . Może przyczyną jest wpływ zakłuceń elektromagnetycznych , np. sieć energetyczna w domu , linia wysokiego napięcia albo nadajnik radiowy w bliskiej okolicy . Trzeba by było wyprubować wykrywacz zdala od takich zakłuceń .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że to może zakłócenia, wyszedłem z dala od cywilizacji i znów to samo. Myślałem, że może jednak coś dalej zakłóca, ale od kumpla wziąłem jego midasa i w tym miejscu działa jak najbardziej poprawnie. Może problem tkwi w cewce lub w jej przewodzie, bo po odpięciu cewki można chociaż ustawic rozróżnianie żeby dioda świeciła poprawnie (słabym światłem). A po wpięciu cewki i popnownej regulacji znowu robi mi się dyskoteka- dioda miga jak stroboskop, a co najciekawsze na wszystkie przedmioty nawet te stalowe zapala się mocnym światłem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cie dyskryminacja nie działa to musisz rozkręcić go i podregulować z tyłu przy głosniku jest taka mała srubka też prubuj w lewo albo w prawo doda ma gyć przygaszona czesto mi sie to zdazałó jak go miałem i co do tej dyskryminacji to oszukuje .Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam midasa i identyczne objawy . zaczely sie po wyprwie na ktorej troszke zmokl. otwieralem go i nic przekladalem inne cewki i tez nic. prawdopodobnie cos mu sie popoalilo i trzeba oddac do serwisu . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie