Jump to content

Problem z Hs-3


Bartek11

Recommended Posts

Witam !!!


Miesiąc temu kupiłem wykrywacz HS-3, lecz mam z nim pewien problem. Po zlokalizowaniu przedmiotu metalowego w ziemi, odkładam wykrywacz na bok i zaczynam kopać. Po kilkunastu sekundach wykrywacz wzbudza się i soraz mocniej piszczy ???

Co jest nie tak ???

Proszę o pomoc ...

Ustawienia (Tune na granicy słyszalności, Balans gruntu około 2 )
Link to comment
Share on other sites

Możesz mieć cewke walnieta zobacz czy nie jest peknieta sprawdz łaczenia w cewce na zgrzewie tam nie kiedy jest szczelinka przez która dostaje sie wilgoć i podstawa to kabel.Miałem tak i wiem ze to denerwuje.
Link to comment
Share on other sites

Kopie i odkaładam wykrywkę na bok a ona po 10-15 sekundach zaczyna piszczeć coraz mocniej nie za każdym razem ale dość często. Albo np. namierzyłem przedmiot metalowy i odsuwam od tego miejsca sonde a wykrywacz zamiast ucichnoć nadal piszczy tyle że troche ciszej.
Link to comment
Share on other sites

Bartek, jeżeli chodzisz na trybie manualnym to wszystko jest Ok. Widocznie smętki tak mają, bo mój też czasem po odłożeniu na bok po chwili się roztraja, a łażę na nim już ładne parę latek.
Mjager, w moim sygnał wiodący słychać po ustawieniu pokrętła minimalnie za pozycją 5.
Link to comment
Share on other sites

Nastawiam w taki sposób, aby był delikatnie słyszalny. Oczywiście trzeba co jakiś czas wykrywacz resetować poprzez przyciśnięcie guzika w uchwycie (w ustawieniu manualnym M"), bo wykrywacz się rozstraja.
Link to comment
Share on other sites

mam to samo od nowości ,a ze smętkiem chodzę już kilka lat
widocznie en typ tak ma"
namierzam fanta, odkładam wykrywkę , a po chwili zaczyna dzwięk narastać
więc balans na pół metra od gleby i jest spokój
muszę zadzwonić do pana Henryka i zapytać czy to normalne
Link to comment
Share on other sites

Mam hs3 z cewką 24cm. Czyli 9,5 calową, taka samą jak w XLT. Do 5900 mogę założyć cewkę 8' albo 10'. Zasięgi wzrastają ze wzrostem średnicy cewki, to jest rzecz oczywista. Chyba że cewka jest kiepskiej jakości. Ja będę porównywał to co mam i na tym koniec moich wniosków. A wyniki można sobie przełożyć na większą cewkę. Pamiętając że 2x większa cewka, to nie jest 2x większy zasięg!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information