Jump to content

Jak usunąć rdzawy osad z mosiężnej łuski


LeCH1310

Recommended Posts

Witam.
Zwracam się z ogromną prośbą o podsunięcie dobrego sposobu na usunięcie zabrudzeń ( widocznych na foto) i różowych przebarwień na mosiężnej łusce. Z góry dziękuje za wasze wypowiedzi każdy pomysł jest dobry :)
POZDRAWIAM LeCH1310
Link to comment
Share on other sites

Ja sobie tak myślę, że papierek ścierny o ziarnistości 2500 [do lakierów samochodowych], naczynie z wodą i jakiś przedmiot o większym docisku niż palec. Papierek moczysz w wodzie i usuwasz te rzeczy, które Ci się nie podobają. Gdyby jednak nie poskutkowało, możesz wypróbować papier o większych ziarenkach. Ale z tymi o większych ziarnach proszę uważać! Na zajęciach z jubilerstwa, przy obróbce mosiądzu używaliśmy papierków o numerze 1000. Ale przedmioty te trafiały jeszce do bębna polerskiego [z kuleczkami srebrnymi i amoniakiem rozcieńczonym], więc radzę jednak używać tej 2500.
Link to comment
Share on other sites

Tylko pamiętaj proszę o tej wodzie. Papuierek zwilż zanim przystąpisz do jakiejkolwiek pracy, wtedy masz większą gwarancję, że łusce nic się nie stanie, a niepożądane zabrudzenia i przebarwienia zejdą. I staraj się ścierać za pomocą jakiegoś drewnianego kawałaka, na który zawiniesz kawałek papieru, wtedy docisk jest możliwie odpowiedni i zchodzi większość, niż przy poerowaniu papmieram owiniętym na palcu.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information