Skocz do zawartości

Talerze aluminiowe WP IIRP


Rekomendowane odpowiedzi

Ooooo, wlasnie! Wedlug informacji, jakie mi przekazano tamten, ktory moglem nabyc, byl ufundowany przez korpus oficerski, a mysle, ze pewnie musiala byc ku temu okazja.Wydaje sie, ze zmiana przydzialu i odejscie z pulku bylo doskonalym powodem dla takiego prezentu, dla lubianego dowodcy.A nie pamietasz jaki to byl pulk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cześć!:)
Dzięki za fotki, miło popatrzeć :)
co do talerza to mój jest inny - est chyba jeszcze bardziej płaski:) , ma węższą krawędź" i krawędź jest , w przekroju łukowata.
Pozdr.
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTH- znalazłem wczoraj Mundur i Broń" nr 4 na okładce przedstawiona jest fotka zestawu który był podarowany d-cy pułku w którym wystepuje miniaturka sztandaru(bardzo mała).Ta miniaturka którą ja widziałem była znacznie większa.Jeden ze znajomych powiedział mi że w Muzeum Regionalnym w Łowiczu jest miniaturka podarowana d-cy 10 p.p ma ona wielkość 20-30 cm .Może ktoś się odezwie z tamtego rejonu i coś dopowie.
Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

O kurde super są te tablice - wnioskuję z fantów że masz niezłą kolekcję :) ,dzięki wielkie DTH że Wstawiłeś foto !

Do postu Slawa dodam że proporzec sztandaru w figurze ma wymiary 19x19 cm , a proporca 100 x 145 mm.

Pozdrawiam
Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.Mam ten nr MiB, ale mam wrazenie, ze to co ogladalem wowczas bylo ciut wieksze.Moge sie jednak mylic.Dziekuje Wam za pomoc i dobre slowo, dobrzy ludzie:)
Jak beda jakies watki okraszane zdjeciami, to z przyjemnoscia sie wlacze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Witam!
Wspaniałe zbiory,pełen podziw i owacja na stojąco!Mam pytanie,czy w szpitalach wojskowych również były w jakiś sposób znaczone zastawy stołowe,z czego były wykonane itd.Na zdjeciu był jakiś kubek,ale tylko w domyśle pochodzący ze szpitala.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie