Skocz do zawartości

Talerze aluminiowe WP IIRP


Rekomendowane odpowiedzi


Fajne talerze :)
, mój byłby pewnie podobny do tego aluminiowego ,szpitalnego, tylko że mój jest płaski.
Porcelanowe tez mnie ciekawią, choć nidy nie dane mi było zobaczyć choćby odłamków:)

A jeszcze coiekawe - chyba na moim nie ma też daty w owalnej sygnaturze ( wcześniej pisałem że ma datę - ale w tym miejscu akurat jest kilka zadrapań, coś wyglądało jak końcówka roku - pooglądałem pod lupą, lecz to ani 8" ani 9" tylko kolejne rysy :)

Pozdrawiam
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajne talerze :)
, mój byłby pewnie podobny do tego aluminiowego ,szpitalnego, tylko że mój jest płaski.
Porcelanowe tez mnie ciekawią, choć nidy nie dane mi było zobaczyć choćby odłamków:)

A jeszcze coiekawe - chyba na moim nie ma też daty w owalnej sygnaturze ( wcześniej pisałem że ma datę - ale w tym miejscu akurat jest kilka zadrapań, coś wyglądało jak końcówka roku - pooglądałem pod lupą, lecz to ani 8" ani 9" tylko kolejne rysy :)

Pozdrawiam
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapalniczka z sygnatura 3 PAC-u, choc oczywiscie to gadzet niekoniecznie bedacy standardowym wyposazeniem kasyn:)O dziwo nie mam reszty zdjec zastawy,poginely...dobrze wiedziec, trzeba robic nowe:-)
(generalnie mam burdel w komputerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
moje gratulacje DTH! Piękna porcelanka, szczególnie podoba mi się ta popielniczka 61pp. Możesz zdradzić w jaki sposób te fanty trafiły w Twoje ręce, jeśli to nie tajemnica oczywiście?
Polska porcelanka jest ładniejsza od niemieckiej:)

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, po pierwsze zbieram juz pare ladnych lat, a po drugie, pewnie zabrzmi to jak bajka o zelaznym wilku, ale kiedys takie rzeczy sie trafialy na Kole i w towarzystwie, ktore sie tam obraca.Co prawda, 61 pp to akurat sluzyl za zastawe w jednej ze wsi na zamojszczyznie i zostal stamtad wyjety" przez niezyjacego juz kolege.Kilkanascie sztuk porcelany i kilkadziesiat sztuccow.Rozeszlo sie to wszystko dosc szybko, no i jedynie to udalo mi sie wyrwac, za to sztuccow tego pulku mam okolo 30 sztuk :)
Pamietam, ze za te bigosnice zaplacilem dzisiejsze 250 zl, a sztuce pulkowe chodzily po 20-30 zl na dzisiejsze pieniadze:) Ostatnio za widelec 25 P.Uł ktos zyczyl sobie 250 zl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztucow pulkowych II RP mam okolo setki, wiec nie wiem, czy mnie Bocian nie powiesi, jak zaczne tu je wklejac:) Poza tym nie wszystkich mam zdjecia, choc wlasnie sie chce pochylic w jakis weekend nad tematem. Jak bede gotow odswieze watek:)
Za popielniczke dalem na dzisiejsze pieniadze...hmmm kolo 100 zl o ile pamietam, moge sie jednak mylic, bo kupowalem caly komplet 61 pp. Historia jest sprzed kilku ladnych lat...
Tego, czego nie moge odzalowac, a co wtedy bylo do wziecia, to miniatura sztandaru 4pp Legionow z Kielc,ale sakiewka zawyla i pokazala dno:)Wszystko tak samo, jak w oryginale, tylko w mniejszym rozmiarze.Ponoc bywaly takie w poszczegolnych pulkach i wisialy w gabinetach dowodcow.Widzial ktos jeszcze cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !
Świetna kolekcja, ja jeszcxze nawet nie widziałem półkowej porcelany w handlu :) Świetne fanty.
Co do miniaturki sztandaru - jak mała ona jest ? -miniaturka pamiętam że była na okładce chyba 4 numeru Mundur i broń " , w zestawie z dwoma figurami - chyba oficerem i chorążym który ten sztandar" trzymał.
Ja też dokładam się do prośby o foto sztućców. Sam jeszcze przeszykam piwnicę - może jeszcze coś trafię po 34pp :)

Pozdrawiam
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wysłać Bocianowi i zrobić galerię naczyń i sztućców polskich 39, kto co ma to by wrzucił i wyszło by całkiem ciekawe opracowanie.
Wątek potem zejdzie na dół a galeria łatwiejsza do znalezienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wysłać Bocianowi i zrobić galerię naczyń i sztućców polskich 39, kto co ma to by wrzucił i wyszło by całkiem ciekawe opracowanie.
Wątek potem zejdzie na dół a galeria łatwiejsza do znalezienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ta miniaturka miala forme kwadratu (jak sztandar), gdzie dlugosc boku wynosila (chyba) okolo 30 cm. Tak mniej wiecej, mialo to wielkosc plomienia do trabki.
Dobrze, sprobuje porobic zdjecia wszystkiego co mam i wyslac szanownemu adminowi:) Tylko dajcie mi chwile czasu, do sztuccow trzeba miec naprawde niezly aparat i niezle sie nakombinowac ze swiatlem.Wieczorkiem wkleje tu jeszcze dwie ciekawostki (teraz jestem w pracy), zapraszam wiec do obejrzenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTH - były takie miniaturki sztandarów ,kilka dobrych lat temu miałem w rękach coś takiego ( chyba pułk kresowy)z tego co pamiętam mini- sztandar był umieszczona na drzewcu i była to pamiątka dla d-cy pułku który zmienił przydział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie