Skocz do zawartości

czeska zbrojeniówka


marecki.

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)
mam pytanie , które nie daje mi ostatnio spokoju a mianowicie
- czy w Czechach można legalnie kupować wiatrówki o mocy lotu pocisku powyżej 17 J ? ( u nas niestety takiej wiatrówki się nie kupi ponieważ wymaga to załatwienia paru papierków )
zna ktoś jakieś linki do czeskich stron z takimi wiatrówkami ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemów można w Polsce kupić broń pneumatyczną w rozumieniu ustawy o broni i aminicji czyli wiatrówki o energii kinetycznej powyżej 17 J. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np google hasło powyzej 17 J" i otrzymasz w wynikach co najmniej kilka firm sprzedajacych taką broń. Jeśli chodzi o te formalnosci to nie stanowią one aż takiego problemu jak w przypadku ubiegania sie o bron palną, wystarczy rejestracja we własciwej miejscowo komędzie powiatowej policji. Co do zakupu na terenie Czech to fakt ten nie zwalnia z rejestracji takiej jednostki broni przywiezionej do Polski tak wiec czemu miał by służyć zakup za granicą no chyba, że jest tam taniej (czego nie sprawdzałem).

Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeśli karabinek może osiągnąć więcej niż te 17J należy go zarejestrować, no chyba, że został tak przerobiony przez rusznikarza, że przekroczenie limitu będzie niemożliwe. Ale jest wtedy oplombowywany i masz papier na niego, że nie jest już FACem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia pocisku to dosyć dziwne kryterium poniewaz energia zalezy od masy zastosowanego śrutu, a tym samym teoretycznie przy zastosowaniu odpowiednich kulek mozna przekroczyc 17J z wiatrówek dostepnych legalnie w Polsce.
(Co zapewne podpada pod jakis paragraf)

A co do Czech to tam mozna wiele rzeczy kupic bez kwitów. Np zdekowana broń (masakrycznie zdekowaną) ale to juz inna historia. U nas w kazdym razie poki co mozemy tylko o tym pomarzyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie