Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jazlowiak

Kawaleria - identyfikacja zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8bf916a5619b4736.html

Czy może ktos ma pomysł co to za kawaleria, od lat uważa się, ze to Wielkopolska Brygada Kawalerii w galopie przez Sochaczew, ale na pewno nie jest to Sochaczew - kto i co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hełmy okrągłe, do tego piechota tam też jest, zaraz na zakręcie. Poszukam, bo wiem,że to na pewno kadr z filmu, a bardzo mi to Niemcem śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 100% pewności, że to kawaleria słowacka ubrana, jak w Kampfgeschwader Lutzow. Jazłowiak, zobacz na hełmy wz.31 oraz na szable wiszące po prawej stronie, pionowo w dół. Po lewej kadr z filmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, wiedziałem. To zdjęcie, co masz, to zdjęcie zrobione na planie filmu Kampfgeschwader Lutzow już na pewno. Oto kadr z filmu. Po lewej budynek. Na dole ucieka kawaleria i piechota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ruch Ci niewiele da, bo ta scena to dosłownie pół sekundy ze sceny masakry chyba całego pułku kawalerii przez ...jednego He111 :)

Ale niektórym zdjęciom wystarczy się przyglądnąć bliżej i jeśli się zna zapomniane materiały archiwalne - w postaci filmów, to dużo można zweryfikować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdjęcie, które jest na ebayu, z tego samego miejsca i opisane że zrobione podczas kręcenia filmu Kampfgeschwader Lutzow"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie