Skocz do zawartości
  • 0

id pocisków


Hebda

Pytanie

proszę o id bić na łusce kalibru 12,5mm
bicia: cal.50 W R A 42 " podejrzewam że amerykańska wysłana kacapom na front wschodni.znaleziona koło wawy(foto 2) na zdjęciu obok widoczne dwa pociski z tej ammo. ktoś wie czy to są zwykłe stalówki(na ołów za lekkie) czy też mają w środku jakąś niespodzianke?
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie kulki co znalazłem od półcalówki miały czarne czubki(znalezione w jednym stanowisku)
czyli pepance.to dobrze bo raz mi porykoszetował jeden dum-dum po pokoju,właściwie w kuchni a zaczął lot znad palnika kuchenki:P co prawda był to kaliber mosinowski ale dlatego nie chciałbym mieć większego kalibru nawet jakby miał tylko stać na półce.ale ppanc jak nie ma ładunku wewnątrz to już na szczęście inna bajka.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem potrzebowałem odrobine ołowiu na plombe a nic innego nie miałem pod ręką i tak jakoś wyszło,to był pierwszy mój dumdum i ostatni bo potem przejrzałem wszystkie wykopki i wywaliłem do rynsztoka wszystkie kulki które miały farbe na czubku bądź były za lekkie na ołów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby potem nie bylo: nie zalecam wcale arbitralnego oceniania bezpiecznestwa po samym kolorze czubka bo roznie z tym moze byc... Predzej do rozpoznania czego od razu sie wystrzegac i wogole nie dotykac (zapalajace, przeciwpancerno-zapalajace, smugowe itp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_M2

Pocisk przeciwpancerny" istnieje w zasadzie do kazdego rodzaju karabinu, to na ogol taki najprostszy pocisk - twardy rdzen w miekkim plaszczu. Nie znaczy to, ze karabin jest przeznaczony do niszczenia pojazdow opancerzonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o id bić na łusce kalibru 12,5mm
bicia: cal.50 W R A 42 " podejrzewam że amerykańska wysłana kacapom na front wschodni.znaleziona koło wawy(foto 2) na zdjęciu obok widoczne dwa pociski z tej ammo. ktoś wie czy to są zwykłe stalówki(na ołów za lekkie) czy też mają w środku jakąś niespodzianke?
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie są to pociski rozpryskowe, ale za to mogą być zapalające...W tym stanie ustalenie tego jest niemożliwe, a górnej części pocisku moze znajdować się mieszanina zapalająca... Jej zapłon powodowało uderzenie pocisku w cel. Więc radze uważac! Daż Bór tadeks6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie