Skocz do zawartości

Na skupach nie chcą przyjmować łusek od działa ;)


festunguben

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zadzwonił do mnie znajomy żebym do niego wpadł bo pojechał kilkadziesiąt km na nową miejscówkę i trafił jakieś graty, więc przyszedłem a on pokazuje mi torby a tam ok 26-28 mosiężnych łusek od działka p-panc ZIS 3 ;) Wybrałem sobie jedną z ładniejszych rozstawionych na podłodze w zamian za pożyczenie wykrywki, natomiast resztę pogiętych miał zamiar puścić na złomie, łezka mi się zakręciła no ale cóż... I tu niespodzianka, na żadnym skupie nie chcieli ich od niego kupić. Powiedzieli, że wezmą jeżeli je potnie albo zrobi cokolwiek ażeby wyglądem nie przypominały łusek ;) Jest na forum kilka osób które sprzedają takie rzeczy na złomowiskach, jak sprawa wygląda w innych miejscowościach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło im o stalowe zapłonniki które muszą być wycięte przed trafieniem towaru do pieca,jako że czasem odwiedzam okoliczne skupy złomu w poszukiwaniu gustownych drobiazgów do odkupienia ,wiem o jednej takiej instytucji czynnej 7 dni w tygodniu i chyba prawie całą dobę,skacowani delikwenci przynoszą towar na okrągło ,głównie puszki aluminiowe i trofea śmietnikowe,wydaje mi się że tam przyjęli by nawet kilkutonowy dzwon kościelny nie pytając o pochodzenie,jest to jednym słowem firma życzliwa dla klijenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jest jakś prikaz odnośnie skupu łusek
A wszystko dlatego bo 90 % maszych zasobów eksportuje sie do Chin i Indii. Nie wszystkim w smak że militarka moze iść do Chin. Przynajmniej tak mi tłumaczył gość na skupie. Inna rzecz ze niektóre punkty skupują, bo mają ( o zgrozo )rozdrabniarki i robia ze złomu kolorowego granulat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie są moje i mam do gadania, jak puści je na złomie to puści, ja będę się starał uratować kilka sztuk. Po drugie to pomyśl sam czy napisałem, że zostały pogniecione? Nie, ja dostałem jedną z dwóch nie pogniecionych, reszta była wyciągnięta w takim stanie jak widać na zdjęciach.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:30 28-07-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ja kiedys pytalem na skupie czy trafia sie zlom militarny z nadzieja ze cos wyhacze ale powiedzieli ze nie, oraz ze itak by nie przyjęli.. Ale jak kumpel zawiozł wózek odłamków 150 kilo to bez mrugnięcia wzięli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie