Skocz do zawartości

Milicz- oddziały walczące


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pewien problem. Kolega prosił mnie, żebym dowiedział się jakie jednostki Wojska Polskiego zakończyły swój szlak bojowy w okolicach Milicza. Jego dziadek dostał się tam do niewoli. Szukałem w necie, ale znajdowałem jedynie nazwy jednostek niemieckich. Gdyby ktoś dysponował takimi informacjami odnośnie oddziałów polskich, będę wdzięczny za informację
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się komplikuje sprawa...
Chodzi właśnie o Milicz na płd od Krotoszyna. Może ten dziadek służył w jakichś wojskach przygranicznych, lub coś?
Kolega utrzymuje, że dziadka wzięli do niewoli gdzieś koło Milicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milicz znajdował się w odległości od ok 10 do ok 20 km od granicy z Polską. W tym rejonie walczyły pododdziały 25DP z Armii Poznań a bardziej na południowy wschód 10DP z Armii Łódź. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest, że dziadek kolegi walczył w 56pp lub 60pp 25DP. Mógł także walczyć w batalionie ON Krotoszyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne ogledziny potwierdzaja ze 2 wrzesnia oddzialy armii Poznan przegonily slabe natarcia niemieckie poza granice Polski. Sek w tym ze raczej chodzi tu o 26DP. Ale przynajmniej jest od czego zaczynac, moze cos wylezie z relacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie