Skocz do zawartości

Wnętrza fortyfikacji


Swiety82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
do Swiety82
Fajne fotki, ale większość pochodzi ze strony
http://home.hetnet.nl/~bue/artslogans_nssymbols.htm
Co prawda piszesz ,że znalezione w sieci" ale należałoby podać linka skąd są te zdjęcia. A żeby nie tworzyć plotek ,że to w Polsce ,dobrze też by było napisać obok każdego zdjęcia gdzie takie coś jest zachowane.
Oczywiście malunki piękne i żal, ze nie można ich tak łatwo zobaczyć na żywo. Grzebiuszka


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 00:52 01-02-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiuszka temat nadrobię. Mam jeszcze trochę tego, a postanowiłem wgrać ponieważ stronki wygasają a szkoda żeby się to zmarnowało. Fotki pochodzą z Francji, Normandii, Belgii, a nawet z kraju wyspiarzy". Co do Polski-hmm, no cóż, dobrze jak chociaż na elewacji zastaniemy numer obiektu. Aczkolwiek pewne obiekty wojskowe w Polsce noszą pozostałości w postaci niemieckich napisów na stalowych belkach stropowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że zamiast zapychać serwer pewnego rodzaju galerią powielającą inną stronę, wystarczyło podać linka i każdy by mógł tam zajrzeć i obejrzeć zdjęcia w oryginalnym wątku. No i prawa autorskie nie byłyby naruszane, ani zasady fair play.
Co do podobnych malowideł na terenach Polski, to za bardzo nie mogę sobie teraz na szybko przypomnieć, czy jest gdzieś coś podobnego. Nie mówimy tu o numeracji obiektów, napisach użytkowych i eksploatacyjnych, a o graffiti z okresu. Jedynie przypominam sobie swastykę i hasło propagandowe na Wale Pomorskim i wronę (to już grafika) w obiekcie Pz.W. 775 na MRU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek założyłem z myślą o ogólnie przyjętych malowidłach ściennych obiektów fortyfikacyjnych, a nie tylko graffiti".

Poniżej kilka różniących się od siebie znacznie numerów i oznakowań obiektów.

Wszystkie obiekty znajdują się w Holandii.

zdj. Vassermann-zapora wodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to zdjęcie zrobiłem wiele lat temu w jednym z obiektów byłej fabryki amunicji w Brożku.Rosjanie zaadoptowali sobie ten budynek na coś w rodzaju swietlicy.Na scianach wykonali kilka ciekawych malunków i wypisali parę haseł w stylu NA BERLIN" itp.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebu74. No tak, ale odchodzimy trochę od tematu wątku WNĘTRZA FORTYFIKACJI. Fabryka amunicji to nie fortyfikacja.
Swiety82. Graffiti" napisałem żartobliwie odnośnie tego typu napisów i malunków ,ale z epoki. Nie ma to nic wspólnego z obecnym graffiti w fortyfikacjach. Ponawiam pytanie. Czy ktoś widział tego typu malunki w Polsce? Tutaj link do resztek tego w Pz.W.775
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=08be75ecef3b25df
Zdjęcie pochodzi ze strony
http://www.gos.fora.pl/fortyfikacje,32/miedzyrzecki-rejon-umocniony,895.html
i zostało wykonane przez Neferatte z Siemianowic
Pozdrawiam serdecznie ,Grzebiuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi, Święty, ubiegłeś mnie, przygotowałem sobie moje zdjęcia z tych samych miejsc (czyli Kristiansand -Bateria Vara) ,ale już było za późno, żebym je wrzucił. Dzisiaj chcę je wrzucać -a tu już coś podobnego jest na forum.
Co do Pętli Boryszyńskiej -to oczywiście, że są to bohomazy współczesne ,powstały kilka lat temu. Czekam dalej na zdjęcia takich powstałych przed 9.05.1945r z ziem polskich. Grzebiuszka

P.S. wrzucę jednak jedno moje ,bo napis jest wyraźniejszy
Image


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 18:21 04-02-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie